Muusikatööstus uurib Amazon.comi illegaalset CDde importi Suurbritanniasse

07. jaanuar 2004, 12:25

Muusikatööstus BPI kahtlustab maailma suurimat online-müüjat Amazon.comi illegaalsete CDde impordis Suurbritanniassse ning asus asja uurima.

BPI poolne uurimine on algusjärgus. Nad tahavad veenduda, kas Amazon.com rikub autoriõiguse seadust, kui müüb CDsid paralleelse impordi vormis Suurbritannia kundedele, kirjutab FT.com. Uurimine ei hõlma Amazon.co.uk tegevust.

Uudis tuli välja ajal, mil BPI valmistub suurejooneliselt võitlema Hongkongi jaemüüja CD Wow vastu, mis on üks kohaliku internetiäri edukamaid ettevõtteid. Firma poodide mulluseks käibeks prognoositakse 100 mln naela (2,2 mld krooni).

BPI väidab tuleval kuul algavas kohtuasjas, et CD Wow impordib Suurbritanniasse väljaspool Euroopat ostetud CDsid ja müüb neid traditsioonilistest jaemüüjatest odavamalt.

BPI on algatanud ka Jersey?s asuva online CD-jaemüüja Play.com vastu kohtuasja.

Amazon.comi uurimine ja kaks kohtuasja on esimene suurem muusiktööstuse poolne paralleelimpordi rünnak. Paralleelne import on tegevus, mille käigus ühelt maalt ostetakse odavamalt ehtsat kaupa ja müüakse see teisel maal ilma autoriõiguse omaniku nõusolekuta.

Levi-Strauss on kohtus edukalt võidelnud Tesco vastu, et takistada teksaste Ida-Euroopast ostmise järgset paralleelimport ja müüki Suurbritannia kundedele.

'BPI jälgib Amazon.comi,' ütles üks asjaga kursis olev inimene. 'Kui Suurbritannia kunde ostab toote USAst, peame me seda hoolikalt jälgima. Potentsiaalselt on tegu tegevusega, millel puudub Briti muusikafirmade nõusolek ja luba.?

'Me oleme saanud loa muusikafirmadelt, kuna omandiõiguse muutus leiab aset väljaspool Suurbritanniat,? ütles CD Wow direktor Philip Robinson. ?Meie ja Tesco-Levi juhtumi vahel on suur erinevus.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing