Õigusjärgsed omanikud: piirüür tuleks kaotada enne liitumist ELiga

07. jaanuar 2004, 14:36

Eesti peab enne Euroopa Liiduga liitumist kaotama ka viimase tõsise vabamajanduse piirangu - laskma üürid vabaks, leiab õigusjärgsete omanike esindaja.

Eesti Õigusjärgsete Omanike Liidu juhatuse liikme Tiit Ulase sõnul on tagastatud majade omanikud täitnud tosina aasta jooksul (nii kaua on piirüür kehtinud) tühiseid üüre saades sotsiaalfunktsiooni, mida läänes kannavad riik ja omavalitsused.

?Tulemuseks on olnud majade progresseeruv lagunemine, mis kahjustab nii omanikke kui üürnikke. Väga madalate üüride tõttu on omanikel laenude saamine raske, kuna pole õieti millestki tagasi maksta ? kapitaalsete kõrval tuleb tasuda ka mitmeid jooksvaid kulusid,? kirjutab Ulas homses Äripäevas.

Ulase meelest ei tooks piirüüri kaotamine kaasa midagi traagilist. Esiteks saab omanik küsida üüri, mis vastab tema maja seisundile ja asukohale. Teiseks ei satu üürnikud üüride vabastamisel tänavale, selle välistab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valminud seaduseelnõu. Kolmandaks tekiks lõpuks normaalne korteriturg ja üürid hakkaksid ühtlustuma. Praegu erinevad piirüürid ja vabalt kujunevad üürid Ulase sõnul 6-7 korda ja isegi enam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing