Riik plaanib teadusvaldkonda turgutada 400 miljoni krooniga

07. jaanuar 2004, 15:49

Eesti teaduse infrastruktuuri kaasajastamiseks kavandatakse järgmise kaha aasta jooksul 400 miljoni krooni ulatuses investeeringuid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel otsustas teemaga tegelev valitsuskomisjon tänasel heaks kiita ja valitsusele esitada akadeemilist kõrgharidust, teadust ja innovatsiooni toetava infrastruktuuri kaasajastamise strateegia. Selle osaks on rakendusprogramm suuremahuliste investeeringute finantseerimiseks. Programmiga jagatakse konkursi teel Eesti teadusasutuste infrastruktuuri kaasajastamiseks järgmise kahe aasta kestel kokku 400 miljonit krooni.

Rahastatakse projekte, mis tuginevad tugeval ja strateegiliselt olulisel teadus-ja arendustegevusel (T A) ning toetavad akadeemilist kõrgharidust ja innovatsiooni. Toetatakse hoonete ja laboratooriumiseadmete soetamist, mida kasutatakse nii T A teostamiseks ja akadeemilise kõrghariduse andmiseks kui ka ettevõtjatele T A teenuste pakkumiseks.

Programmi rakendamise esimene etapp hõlmab aastaid 2004-2006, mille vältel viiakse ellu piiratud mahuga pilootprojekt. Selle tulemustele tuginedes toimub programmi kohandamine ning planeerimine aastateks 2007-2013.

Programmi rahastatakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi eelarvetest, kaasates Euroopa Liidu struktuurifondide vahendeid. 2004-2006. aastal teostuva pilootprojekti mahuks on 400 miljonit krooni, millest 50 miljonit annab kumbki ministeerium ning 300 miljonit tuleb struktuurfondidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing