SLÕL: Villu Reiljan nõuab kümneid tuhandeid kroone preemiat

07. jaanuar 2004, 08:17

Keskkonnaminister Villu Reiljan küsib keskkonnainvesteeringute keskuse nõukogu esimehena endale tulemusliku töö eest 27 398 krooni preemiat.

Reiljan pole unustanud ka nõukogu liikmeid - preemiasumma küünib kokku 150 000 kroonini, kirjutab SL Õhtuleht.

Lisaks rahandusminister Taavi Veskimäelt küsitavale 149 498 krooni suurusele aastahüvitiseks nimetatud preemiale on keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) nõukogu liikmed saanud aga ka kopsakat töötasu. Sellegi poolest on esirinnas nõukogu esimees Villu Reiljan (Rahvaliit), kes teenis 54 796 krooni. Koos loodetud preemiaga küüniks ministri sihtasutusest teenitav tulu seega 82 194 kroonini.

Premeerimise ettepaneku allkirjastas Reiljan mullu 19. detsembril. Rahandusministrilt preemiaraha küsimist põhjendas ta nõukogu tulemusliku tööga sihtasutuse arendamisel. Reiljani ettekujutuse järgi väärivad nõukokku kuuluvad Ida-Virumaa keskkonnateenistuse juhataja Tiiu Sizova, rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan ja asekantsler Renaldo Mändmets 20 350, Henn Pärn, Rain Rosimannus ja riigikogulane Jüri Saar aga 12 950 krooni lisaraha. Võrumaa keskkonnateenistuse juhataja Ena Poltimäe ja riigikogulane Helir-Valdor Seeder peaksid leppima 11 100 krooniga.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Indrek Raudjala sõnul otsustab Veskimägi raha maksmise lähipäevil.

«Otsus hüvitust saada on tehtud, pidades silmas nõukogu tööd kogu aasta vältel. Sestap ei pea (ma) vajalikuks üksikobjekte välja tuua. Aga näiteks rahvuslike programmide täitmine toimus paremini kui eelmisel aastal,» põhjendab Reiljan.

Reiljani teatel on nõukogu aastaga pidanud kaheksa ülipikka koosolekut. «Igaüks kestis ligi ööpäeva. Mahukas on olnud töö ka koosolekute vahelisel ajal.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing