Uno X hakkas müüma eurokütust, mida peab soodsaimaks omas vallas

07. jaanuar 2004, 09:26

Jaanuarist saabus Uno X tanklatesse müügile bensiin 91 Euro CleanSystem3, mis on tanklaoperaatori teateil soodsaim eurokütus.

Uno X tanklate operaatori Hydro Texaco ASi teatel on bensiin 91 Euro CleanSystem3 Eesti kütuseturul uusim Euroopa Liidu nõuetele vastav kütuseliik.

Hydro Texaco AS tegevdirektori Andres Kivistiku sõnul ei erine uus bensiin oma kvaliteedilt tuntumatest bensiinidest nagu 95Euro ja 98Euro: 'Erinev on ainult oktaanarv, sest uues bensiinis on vähem kasutatud oktaanarvu tõstvaid lisandeid', ütles ta. Ta lisas, et seetõttu on 91 Euro CleanSystem3-s vähem loodust reostavaid aineid.

Hinnatasemelt on bensiin 91 Euro CleanSystem3 enimmüüdavatest bensiinidest üks soodsamaid, olles keskmiselt 20 sendi võrra kütuseliitrilt madalam, ütles Kivistik. Arvestades Uno X automaattanklate hinnataset on tegemist soodsaima kvaliteetkütusega Eesti turul, erinedes suuremate tanklakettide hinnatasemest keskmiselt 20-45 senti kütuseliitri kohta, lisas ta.

'Enamik uusi Euroopa bensiinimootoriga automarke nagu näiteks BMW ja Volkswagen toodetakse võimalusega tankida ka 91 Euro CleanSystem3 bensiini', ütles Kivistik.

Bensiin 91 Euro CleanSystem3 vastab Hydro Texaco teatel kõigile Eestis vedelkütuste kvaliteedile kehtestatud normidele ning omab sõltumatu labori SGS Eesti kvaliteedisertifikaati.

Hydro Texaco Eesti AS on asutatud 1996. aastal ning omab Eestis 23 Uno X
automaattanklat. Ettevõtte tegevusaladeks on kütuste ja määrdeainete müük
ning määrdeainete import. Hydro Texaco Eesti AS kuulub 100% Hydro Texaco
ASle asukohaga Taanis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing