Sõõrumaa firma pahandas keskkonnainspektsiooni

ÄP 08. jaanuar 2004, 00:00

Käesoleva aasta märtsis algas Tallinna linnakohtus protsess Kloogarannas asuva Kõltsu ja Oja maaüksuste detailplaanide üle.

Vaidluse all olevate jooniste järgi kavandas OÜ Rannailu kunagise pioneerilaagri Klooga II kõrvale rannakaitsealale eramuid, luba neil aga kaldakaitsevööndisse ehitamiseks ei olnud.

OÜ Rannailu omanikud on ärimees Urmas Sõõrumaa firma U.S. Invest AS, Merko gruppi kuuluv E.L.L. Kinnisvara AS ja ärimees Priit Põld.

Keskkonnainspektsioon avastas, et kehtestatud planeering ei läinud kokku tegeliku olukorraga looduses ja detailplaneeringul märgitud rannajoon ei langenud kokku katastrikaardil märgitud rannajoonega, mistõttu sai võimalikuks ehituslubade väljastamine ehituskeelu vööndisse.

Protesti esitamise ajaks oli ehitusloa alusel juba püstitatud üks hoone ehituskeelu vööndisse. Priit Põllule kuuluv hoone Karu tee 26 on vaid 73 meetri kaugusel veepiirist. Rikkumise avastas keskkonnainspektsiooni Harjumaa osakond.

Keskkonnainspektsiooni juhtinspektori Toomas Liidja ütles Eesti Päevalehele, et rannakaitsevööndisse ehitatud majal oli ehitusluba (vt ?Planeering võltsis rannajoont? EPL 07.10.2003).

?Et vallaga jõuti kohtuvälise leppeni, siis on maja saatus endiselt õhus, kuna luba on ebaseaduslik,? lausus Liidja. ?Küsimus on selles, kas uues detailplaanis käsitatakse seda maja juba olemasoleva ehitisena.? Samas tunnistas Liidja Samas tunnistas Liidja, et tõenäoliselt seda maja keegi lammutama ega teisaldama ei hakka.

Möödunud aasta septembris leppisid inspektsioon ja vald kokku, et vallavalitsus tagab, et uus detailplaneering on kooskõlas seadustega ning välistab ehitamise 100-meetrises ehituskeeluvööndis.

Lühendatult 7. oktoobri 2003. a Eesti Päevalehes ilmunud artiklist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing