Villem Lihakaup töötab uue juhtkonnaga

Sirje Niitra 08. jaanuar 2004, 00:00

Nüüdsest kuulub Arukülas tegutseva lihatöötleja Villem Lihakaup nõukogusse Talleggi kauaaegne juht Ants Käsper ja seda nõustab mitme ettevõtte saneerijana tuntust kogunud Neeme Jõgi. Seni ettevõtte tegevjuhina töötanud üks kahest omanikust Kalev Villem loovutas oma koha varem pikka ega Talleggis turundusdirektori ametit pidanud Kai Rimmelile.

60 protsenti ASist Villem Lihakaup omav Vallo Paal, kellele kuulub ka Õllesummerit ja Sexpeditsiooni korraldav Meediaekspress, pidas kaasaktsionäri igapäevasest juhtimisest taandumist asjade loomulikuks käiguks. ?Firma käivitamine on raske olnud, nüüd vajame muutusi,? lausus ta.

Paal ütles, et loodab veebruaris Eestist Euroopa turule viia esimese kilo sealiha ja tänavuse esimese poolaasta juba kasumiga lõpetada. Sealiha ekspordib eurosertifikaat on Eestis seni vaid Rakvere Lihakombinaadil ja ASil Villem Lihakaup. Ulukiliha on firma eksportinud juba kaks aastat.

Sealiha eksport muudab suuromaniku sõnul firma tegevust põhjalikult ja selleks olid vajalikud ka muudatused juhtimises.

Eesmärk on hoida Eesti turul detsembris saavutatud 7 miljoni krooni suurust kuukäivet ja suurendada oluliselt ka ulukiliha eksporti.

Talleggi endise juhi Ants Käsperi kaasamise kohta ettevõtte juhtimisse ütles Paal, et tegu on väga targa ja selles valdkonnas oskaja inimesega, kellest ta loodab palju kasu. ?Neeme Jõgi arvamusega olen alati arvestanud, sest tal on suured ärijuhtimise kogemused,? ütles ta mehe nõunikuks värbamise kohta.

?Miks mitte aidata, kui hea kamraad seda palub,? lausus igapäevaselt Estiko Plastari juhi kohuseid täitev Neeme Jõgi. Peale nimetatud lihatööstuse nõustab ta hetkel veel nelja-viit ettevõtet.

Villemi Lihakaup on tema hinnangul teinud viimasel aastal tubli sammu edasi ja nüüd vajab see senisest agressiivsemat juhtimisstiili. Ettevõttel on olemas eeldused saavutada alanud aastal head majandustulemused, lisas ta. Jõgi sõnul on ettevõtte ülesehitamise ja käivitamise faas kolme tegutsemisaastaga läbi saanud, nüüd on vaja panna rõhk turundusele ja müügile.

Nõukogu otsusega Villem Lihakauba juhatajaks määratud Kai Rimmel peab lähiajal oma kava ettevõtte arendamiseks lauale panema. Tema sõnul tuleb ettevõte saneerimise käigus muuta senisest märksa kliendikesksemaks. Potentsiaali selleks tema hinnangul on, sest eelmisel aastal suurenes kliendibaas aasta alguse 15 kliendilt 240 kliendile detsembris. Kui jaanuaris müüs ettevõte töödeldud toorliha 2,7 miljoni krooni eest, siis detsembris juba 7 miljoni krooni eest. Siiski polnud tulemus piisav ettevõtte kasumisse viimiseks.

Villem Lihakauba eelmise aasta käive oli esialgsete arvutuste kohaselt 39 miljonit krooni ja kasumit ei tekkinud. Töötajaid on ettevõttes 38.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing