EPL: Hansa Liising müüb radiaatoritehast omanikule tagasi

08. jaanuar 2004, 08:16

Hansa Liising soovib eelmise aasta lõpus Simunast jõuga ära viidud radiaatoritehast omanikule tagasi müüa.

?Hansa Liising tegi mulle pakkumise radiaatoritehas 10 miljoniga tagasi osta,? ütles Eesti Päevalehele tehasest ilma jäänud VM Steel ASi omanik Voldemar Metsaroos. Ta ütles, et mõtleb ettepaneku üle.

Metsaroosi sõnul lubati tehas ka Simunasse tagasi tuua ja üles panna. Telefonivestlusest jäi mulje, et lahti võetud tootmisliine ei suudetud uuesti kokku panna ja tootmist käivitada.

?Kui liisingufirma lõpetab seoses võlgadega liisingulepingu, siis võimaldame kliendile alati lepingu väljaostu (nõude jäägiga),? ütles Hansa Liisingu ärikliendi järelevalve juht Sulev Vahar ja lisas, et seda võimalust pakuti ka VM Steelile.

Metsaroosi sõnul võttis liisingufirma tehase sisustust ära viies kaasa umbes üheksa miljoni krooni eest toorainet ja tema isiklikku vara.

?Nende võetud miljonite eest peaksid nad mulle tehase tasuta tagasi tooma. Suure hurraaga võtsid nad tehase maha ja soovisid selle BRC hoovil uuesti üles panna. Nad ei arvestanud aga sellega, et kui neil puuduvad vajalikud teadmised, oskusteave ja turg, on seda väga raske teostada,? rääkis Metsaroos.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing