Lääne Elu: Jahisadamat müüdi omaniku teadmata

08. jaanuar 2004, 13:31

Tänane Lääne Elu kirjutas, et kinnisvarabüroo pakkus müügiks Haapsalu Jahisadamat, kuid sadama omanikud ei teadnud asjast midagi.

Alles teisipäeval rippus ülemaalises kinnisvaraportaalis kuulutus, mis pakkus 12 miljoni krooni eest müüa Haapsalu Jahisadamat. Selle raha eest võis osta Haapsalu Holmi tänava krunti koos hosteli, paadikuuri ning ellingu ja kaiga, teatas Lääne Elu. ?Ruumid ja ehitised on pidevas kasutuses ja küllaldaselt populaarsed,? kirjutas maakler Rein Rahuoja kuulutuses.

?See on provokatsioon! Meil ei ole isegi mõttes olnud,? ütles AS Haapsalu Jahtklubi nõukogu liige Kurmet Ossip. ?Mõte oli kergelt mais. [Viktor] Siilats on kogu aeg noolimas käinud.?

Rahuoja ütles teisipäeva pärastlõunal Lääne Elule, et müüb sadamat eelmise aasta augustist. Kinnisvaraportaali riputati kuulutus detsembris.

Sadama pani müüki Peterburi ärimees, kelle soovi vahendas üks advokaat, ütles maakler Rahuoja. Hinna määranud klient mullu mais tehtud hindamisakti järgi.

Lääne Elu valis omanimelist õigusbürood ja Haapsalu Jahtklubi nõukogu juhtiva Harry Otsa telefoninumbri, et pärida, miks omanikud loobusid jahtklubi arendamisest.

?Kust te seda kuulnud olete? Kuidas saab seda teha nõukogu otsuseta?? küsis Ots vastu ja palus hiljem helistada.

Veerand tunni pärast teatas Ots, et maakler võttis tema nõudmisel kuulutuse maha. ?Ütlesin talle, et kui ta seda maha ei võta, panen igasse lehte kuulutuse, et ta kodusel aadressil on bordell,? ütles Ots. ?Härrasmees lubas kohe kiunudes seda teha.?

Teisipäeval kell veerand kuus oligi kuulutus portaalist kadunud. ?Rääkisin mingisuguse jahisadama juhatuse liikmest härra juristiga, kes arvas, et see reklaam ei ole korrektne, sest mul ei ole omanike volitust,? ütles maakler Rahuoja. ?Ma ei ole tõepoolest näinud omanike volitust.?

Rahuoja sõnas, et õigeusu jõulupühade tõttu võtab sadama müüki vahendanud advokaadiga kontakti saamine aega. ?Praegu on teda raske leida, õigeusu jõulud ikkagi, aga räägime sellest esmaspäeval edasi,? ütles ta.

Ligi aasta tagasi pidas ettevõtja Viktor Siilats läbirääkimisi jahtklubi praeguste omanikega, et sadam osta. Tema sõnul küsisid omanikud sadama eest kolm miljonit krooni.

?Me ei saanud hinnas kokkuleppele,? ütles Siilats.

Rein Kilgile kuuluv Pärnu Sadam müüs Haapsalu Jahtklubi 2002. aasta suvel. Müüki korraldanud Peeter Volkovi sõnul müüdi jahisadam nelja omanikuga firmale.

?Kui keegi ostab sadama 12 miljoniga, on müüja õnnelik ja ostja õnnetu,? ütles Volkov. ?Peale krundi sel kohal muud väärtust ei ole.? Volkovi hinnangul on Haapsalu Jahtklubi väärtus 3?4 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing