Lemminkäinen võttis Talteri üle

Anne Oja 09. jaanuar 2004, 00:00

Lemminkäinen ostis NCC Roads Holding AB-lt sellele kuulunud 49,8 protsenti Talterist, mis suurendas Lemminkäineni osaluse ettevõttes 99,4 protsendile.

Helsingi börsil noteeritud Lemminkäinen Oyj teedeehituse divisjoni juht Ari Junttila ütles, et Lemminkäinen kavatseb lähiaastatel Eestis jõuliselt tegevust laiendada.

Tehingut kannustas Eesti astumine Euroopa Liitu, rääkis Junttila. ?Eesti turg oli atraktiivne, meil oli võimalus NCC-le kuuluv osalus osta ja kasutasime seda,? kommenteeris ta. ?Enne oli meil osalus pooleks ja oli raske areneda. Olime mõlemad küllalt kõvad omanikud.?

Talteri juhatuse esimees Sven Pertens ütles, et Lemminkäinen võib Eestisse tuua uusimaid tehnoloogiaid, millele laieneb firmasaladus. Seni ei saanud seda teha, kuna pool ettevõtet kuulus Lemminkäineni konkurendile.

Pertens lisas, et Talteri turuosa on asfaldi poole pealt umbes 20% ringis, seega turgu valitsevast mõjust üheski tegevusvaldkonnas juttu siiski ei ole. ?Tehing kindlasti ei vähenda konkurentsi, pigem suurendab,? lausus Pertens. NCC Holdings saab tema sõnul keskenduda teiste ettevõtete arendamisele, milles Eestis osalust omab.

Konkurentsiametile esitasid koondujad taotluse Pertensi sõnul n-ö igaks juhuks ehk võimalike vaidluste ennetamiseks.

Talteri juhatuse liige Tarmo Trei rääkis, et ettevõte kavatseb teedeehituse hooajalisuse mõju vähendamiseks laiendada teehoolet. Ettevõttes töötab aasta ringi keskmiselt veidi üle 200 inimese.

Konkurentsiameti koondumiste kontrolli osakonna juhataja Svetlana Ljubova kinnitas, et Talteri osaluse ostu taotlus saabus konkurentsiametisse üleeile. ?Pole jõudnud veel sellega tutvuda,? ütles Ljubova ja lisas, et dokumendid vaadatakse läbi ja tõenäoliselt avaldab konkurentsiamet koondumisteate ametlikes teadaannetes täna.

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu andmetel on Lemminkäinen Eesti ja Talteri kattuvateks tegevusvaldkondadeks ehitusmaterjalide tootmine ja müük, keskkonnarajatiste ehitus, sadamate ja lennuväljade ehitus, projektijuhi teenus ja järelevalve teenus.

Talter omab 18protsendilist turuosa Eesti teedeehituses, lisaks toodab ettevõte asfaltsegusid ja hooldab teid. Talteri tootmisbaasid asuvad Tallinnas, Tartus, Rakveres ja Jõhvis.

Lemminkäinen Eesti suurimad teedeehitusprojektid on Tammsaare tee pikendus ja Tartu maantee läbimurre Tallinnas. Viimast ehitas Lemminkäinen koos Talteriga, kelle suurobjektidena võib nimetada ka Viru väljaku ja Vabaduse puiestee rekonstrueerimist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing