Nokia üllatas neljandas kvartalis iseennastki

Tõnis Oja 09. jaanuar 2004, 00:00

Nn positiivne kasumihoiatus kaks nädalat enne kvartalitulemuste avaldamist oli üks väheseid positiivseid teateid viimase aasta jooksul. Päevasiseselt kerkis aktsia hind koguni 16 protsenti, 16,42 euroni.

Maailma suurim mobiiltelefonide tootja hindab neljanda kvartali kasumiks (pro forma) 0,28?0,29 eurot aktsia kohta, võrrelduna varem prognoositud 0,21?0,23 euroga. Nokia võrguseadmete üksuse käive oli 1,7 miljardit eurot (26,6 miljardit krooni), mis oli tunduvalt suurem kui varem prognoositud 1,4 miljardit eurot. Suur käive koos sobiva tooteportfelliga andis üksusele umbes 12protsendilise kasumimarginaali. Varem arvas Nokia, et üksuse marginaal oli nullilähedane.

Nordea Panga Nokia-analüütik Jussi Uskola kommenteeris Kauppalehele Nokia võrguseadmete üksuse tulemust kui kõikidest ootustest paremat. ?See lubab tõeliselt head tulemust ka selle aasta esimeseks kvartaliks,? lausus Uskola. Analüütikute sõnul olid võrguseadmete nõudluse taga operaatorid, kes reageerisid telefonide uutele kasutusvõimalustele.

Mobiiltelefonide müük kasvas kolmandas kvartalis 4 protsenti, 7 miljardi euroni (110 mld kr), mis teeb pro forma kasummarginaaliks 24?25 protsenti. Kokku müüs Nokia neljandas kvartalis 55,3 miljonit mobiiltelefoni. Kontserni kogukäive ulatus neljandas kvartalis 8,8 miljardi kroonini.

?Numbrid näitavad, et kulutused tehnoloogiale hakkavad kasvama ning see annab investoritele lootust ettevõtete suurematele tuludele tulevikus,? lausus uudisteagentuurile Bloomberg Itaalias tegutseva fondi Nuovi Investments Spa fondijuht Giacomo Chiorino.

?Mul on hea meel teatada, et Nokia sai suurepärased neljanda kvartali tulemused,? kommenteeris pressiteates kompanii tulemusi tegevjuht Jorma Ollila. ?Suured mahud ja Mobil Phone?i üksuse suurepärane toodete portfell andsid tugeva käibe ning keskmine müügihind oli oluliselt kõrgem,? lisas ta.

Analüütikute sõnul näitas kvartalitulemus Nokia suurepärast oskust juhtida perioodil nii tootmis- kui ka tarneprotsessi jõulumüügi ajal, mil paljud konkurendid ei suutnud suurendatud nõudlust rahuldada.

Veidi üle tunni aja enne USA aktsiaturgude avamist avaldatud teade andis lisaimpulsi viimasel ajal tugevasti esinenud tehnoloogiasektorile ja aktsiaturgudele üldse. Nasdaqi koondindeks avanes kolmapäevaga võrreldes 0,6protsendilise tõusuga. Hinnaralli tegid ka Nokia konkurendid. Ericssoni aktsia hind kerkis päevasiseselt 13, prantslaste Alcatel 12 protsenti.

Üldise tehnoloogiasektori hinnarallist eemale jäänud Nokia aktsia hakkas kerkima juba kolmapäeval pärast seda, kui kaks suurt investeerimispanka tõstsid aktsia soovitusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing