Ülo Toomsalu • 8. jaanuar 2004 kell 6:21

PM: Kopter hakkab metsavargaid otsima suvel

Keskkonnainspektsioon kavatseb osta suve hakul metsavaraste ja röövpüüdjate avastamiseks helikopteri.

Ligikaudu 5,2 miljonit krooni maksva neljakohalise helikopteri ostmiseks on keskkonnainspektsioonil raha peaaegu koos - poole summast eraldas jõulude ajal keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) ning ülejäänud 2,6 miljonit krooni on lubanud anda Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), kirjutab Postimees.

Kuigi kopteriostu toetav RMK pole lõplikku otsust veel langetanud, rääkis keskkonnainspektsiooni peadirektor Ain Purga, et loodab lähikuudel riigihanke välja kuulutada ning väikese lennumasina jaanipäevaks ära osta.

Inspektsioon tahab helikopterit senisest tõhusama keskkonnajärelevalve tegemiseks, pidades eelkõige silmas sagenenud metsavargusi. «Usun, et ost on kasulik, sest õhust saavad inspektorid toimuvast kõige parema pildi,» ütles Purga.

Samuti loodab inspektsioon Robinson-tüüpi helikopterist abi saada veekogude äärde kerkivate ebaseaduslike ehitiste avastamisel ning röövpüüdjate tabamisel, sest õhust on hästi näha, kus keeluajal võrgud parajasti sees on.

Purga möönis, et kopteri soetamine on kallis lõbu, sest lisaks ostusummale ja hiljem kuluvale kütusele tuleb arvestada lennumasina ülalpidamiskuludega, piloodi palkamisega ning järelevalveks vajalike lisaseadmete ostmisega.

Selleks, et mitte pea ees tundmatus kohas vette hüpata, alustab keskkonnainspektsioon veel selle kuu lõpus katselendudega, milleks KIK on andnud 100 000 krooni. Rendikopteriga tahab inspektsioon teha vähemalt neli lendu.

Hetkel kuum