Ülo Toomsalu • 9. jaanuar 2004 kell 6:15

PM: Eesti Energia kiirustab elektri hinna tõstmisega

Eesti Energia kavandab hinnatõusu kooskõlastamise kiirkorras läbi suruda ilma tarbijate arvamusi kuulamata, kahtlustavad poliitikud ja tarbijakaitsjad.

Tallinna Tarbijakaitsja Nõuandla juhatuse liikme Aino Runge sõnul tundub talle, et Eesti Energia püüab liigselt hinnatõusuga kiirustada ning tarbijaid selle kooskõlastamisest kõrvale tõrjuda, kirjutab Postimees.

«Kui varasematel aastatel vähemalt räägiti meiega, siis nüüd on tarbijakaitseorganisatsioonid täielikult hindade kooskõlastamisest kõrvale jäetud,» rääkis Runge.

Postimehe andmetel võib Eesti Energia taotleda kuni 20protsendilist elektrienergia hinna tõusu, mis hindade kooskõlastamise käigus tõenäoliselt siiski väheneb.

Kui tarbijaid jätkuvalt eiratakse ning hinnatõus neile põhjendamatuna tundub, ei välista Runge ka hinnatõusuvastaste meeleavalduste korraldamist.

Kolmapäeval leppis Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk Riigikogu majanduskomisjoni juhi Mart Opmanniga kokku, et 22. jaanuaril arutaks lisaks Eesti Energia nõukogule uusi elektrihindu ka Riigikogu majanduskomisjon.

Endise majandusministri Liina Tõnissoni hinnangul püüab energiafirma sellega elektri hinna küsimust avalikkuse ees kiirkorras menetleda.

«See on Eestis tüüpskeem,» rääkis Tõnisson. «Kui saab hinnatõusu taotluse kiiresti esitada energiaturu inspektsioonile, siis saab öelda: juba aeg jookseb ja enam midagi muuta ei saa ning me peame selle ära tegema. Tundub, et Gunnar Okk on selle väga hästi selgeks õppinud.»

Hetkel kuum