Autode registreerimise kord muutus laupäeval

ÄP Online 12. jaanuar 2004, 00:00

?Määrus muutis neid olukordi ja toiminguid lihtsamaks, mis on liiklejatele probleeme valmistanud,?kirjeldas registreerimise eeskirja muutmist tinginud olukordi ARK registreerimisosakonna juhataja Sulev Vill.

Näiteks võib jalgratta vedamiseks kasutatavale raamile taotleda kolmandat registreerimismärki, teatas autoregistrikeskus. Varem karistas politsei neid juhte, kellel jalgrattaid vedav raam varjas tagumise registreerimismärgi, rääkis Vill.

Sõidukiomanikul, kes kasutab jalgrataste vedamiseks registreerimismärki varjavat raami, millel on koht märgi paigaldamiseks ja vajalikud lisatuled, saada raamil kasutamiseks ka kolmas registreerimismärk. Selleks tuleb sõidukiomanikul ARK büroole esitada kirjalik avaldus.

?Tihti tekkis ka probleeme sõidukiomanikega, kes olid müüdud sõiduki uuele omanikule, kuid liiklusregistris olid tehingu dokumendid jäänud vormistamata,? jätkas ta.

Kui siiani nõuti füüsilise isiku esindajalt registritoimingu tegemiseks volikirja, millel volitaja allkiri pidi olema seaduses sätestatud korras notari poolt kinnitatud, siis alates laupäevast piisab esindajal lihtkirjaliku volikirja esitamisest.

Nüüd on võimalik sõiduki võõrandamisel registriandmete muutmiseks omanikul ja omandajal esitada kahepoolselt allkirjastatud avaldus ? sellisel juhul ei pea esitama omavahelist lepingut, milles võis sisalduda ka osapoolte konfidentsiaalset informatsiooni.

Veel muudeti palju valesti mõistmist tekitanud kohustuslikku müügieelset sõiduki kontrolli. Laupäevast alates ei pea registreerimistunnistusele võtma sõiduki müügifirmasse andmisel kirjalikku märget ?Kontrollitud, nõudeid ei ole registreeritud?. Registriandmed liiklusregistrisse kantud piirangute kohta võivad muutuda igal hetkel ning andmed on avalikud, igal asjast huvitatud isikul on võimalik teha ise vastav päring vahetult enne tehingu sõlmimist SMS-päringuna, kodanikuportaalis või büroode infotelefonidel.

Väljatöötamisel on päringu tegemine ARK kodulehelt interneti teel. Eeskirja muudatus võimaldab registrijärgsel omanikul teatada sõiduki võõrandamisest, kui ta soovib olla kindel, et pärast võõrandamist ei ole sõiduk enam temaga liiklusregistris seotud.

Muudatused lihtsustavad sõidukiomanikel registritoimingute tegemist, kuid samas suurendavad isiku vastutust. Muudatused jõustuvad majandus- ja kommunikatsiooniministri määruse kehtima hakkamisel, millega muudetakse ?Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise eeskirja?.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing