Tallink huvitatud Sõerdi palkamisest

Sirje Niitra 12. jaanuar 2004, 00:00

Sõerd on varem öelnud, et asub uude ametisse 12. jaanuaril ehk siis täna. Äripäevale teadaolevalt asub Sõerd tööle Tallinkis.

Tallinki juhatuse liige Kalev Järvelill kinnitas reedel, et lähipäevil Sõerd kindlasti Tallinkis tööle ei hakka. ?Oleme arutanud erinevaid võimalusi, midagi konkreetset pole aga välja pakkunud,? lausus ta. Järvelill tunnistas, et oleks Sõerdi kui hea spetsialisti töölevõtmisest huvitatud.

Laevafirma arengudirektor Ingrid Preeks sõnas reedel, et temal pole veel täit selgust, kas Sõerd tuleb Tallinki tööle või ei.

Sõerd teatas, et 12. jaanuar oli välja öeldud pisut ennatlikult ja ta kaalub veel erinevaid variante. ?Kindel on ainult surm ja maksud,? heitis ta nalja. Võimalikku Tallinki minekut ei soovinud ta kommenteerida.

Järvelill on mitteametlikult rääkinud Sõerdi asumisest Tallinki finantsdirektori kohale. Tallinki juhatuse esimees Enn Pant kinnitas aga reedel, et laevafirmal on finantsjuht olemas ja teda pole kavas välja vahetada.

Sõerd on ka Tallinki väikeaktsionär, omades oktoobri seisuga 10 000 aktsiat, mille turuväärtus on üle 800 000 krooni. Tallinki juhid Enn Pant ja Kalev Järvelill on Sõerdi head tuttavad. Pant oli enne Tallinkisse, mis kandis siis nime Hansatee, tööle asumist rahandusministeeriumi kantsler ning Järvelill maksuameti juht enne Sõerdit. Tallinkisse on pärast 1996. aastat, kui Enn Pant firmat juhtima läks, tööle läinud ligi paarkümmend rahandusministeeriumi ja maksuameti ametnikku.

Sõerd sai lõplikult maksuametist lahkudes kokku ligi 400 000 krooni tasu. Selles sisaldub töötasu veidi enam kui kolme kuu eest, mil ta oli ametist kõrvaldatud. Sõerdi töötasu koos lisadega oli 53 000 krooni kuus. Peale selle makstakse Sõerdile välja 12 kuu palk seoses koondamisega. Sõerdi ametipalk oli 18 000 krooni kuus.

Sõerd lahkus maksuametist töölt alates 1. jaanuarist. Enne seda oli kohus 23. detsembril tunnistanud tema vallandamise ebaseaduslikuks.

Seoses tolli- ja maksuameti ühendamisega vabastas rahandusminister Taavi Veskimägi aasta lõpus ametist nii Sõerdi kui ka tolliameti juhi Aivar Rehe. Viimane täidab ajutiselt nii maksu- kui ka tolliameti juhi kohuseid. Avalik konkurss ühendatud ametite uue juhi leidmiseks on juba välja kuulutatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing