Täiskasvanuharidus osaliselt maksu alt välja

ÄP 13. jaanuar 2004, 00:00

Tööandjad jätkavad tasemekoolituse erisoodustusmaksu alt vabastamise nimel tööd. Tööandjate taotlus 15. jaanuari kolmepoolsetel käbirääkimistel on, et tasemekoolituse erisoodustuste hulgast väljaarvamise piirmäär võiks olla 20 000 krooni töötaja kohta aastas ning vabaharidusliku koolituse puhul 10 000 krooni töötaja kohta aastas. (ÄP, 09.01.)

Ametiühingud on seda meelt, et tasemekoolitus kui investeering inimestesse ja majandusse võiks olla tööandjale ilma erisoodustusmaksuta. Umbes 100 miljoni krooni näol pole tegu riigile väga suure rahalise kaotusega. Tagamaks tööandjate poolt nende kulutuste otstarbekuse ja proportsionaalsuse, võiks kehtestada ka piirmäärad. Ametiühingute keskliidu mõte on, et sellise seadusmuudatuse võiks ära kasutada ka erialaliitude liikmeskonna suurendamiseks - selline võimalus tagataks klausliga, et maksuvabastus kehtestatakse vaid kollektiivlepingute alusel töötavatele ettevõtetele. (ÄP, 09.01.)

Tulumaksuseaduse järgi saab füüsiline isik maksustatavast tulust maha arvata makstud eluasemelaenuintressid, koolituskulud jms - sel aastal kokku mitte üle 100 000 krooni aastas ja tulevast aastast mitte üle 50 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing