Uus täisteenuse pakkuja turul

Rivo Sarapik 13. jaanuar 2004, 00:00

Eestis pakub LLC kõiki transporditeenuseid, lisaks ka ladustamist, markeerimist, varude korraldust ja andmete ning info edastamist. LLC Eesti kliendihaldur Marek Nõlvak selgitas, et nad pakuvad uksest-ukseni või terminalist-terminalini transporditeenust Eestist umbes 120 riiki maailmas.

Oma veovahendite park on LLC-l vaid maanteeveos, muudes transpordiliikides tehakse koostööd teiste vedajatega. Ärisaladuse tõttu ei tahtnud Nõlvak avalikustada, kellega. LLC pakub ka erivedude, nagu ohtlikud ja ülegabariitsed veosed, teenust, kuid Eestis seda veel tehtud ei ole. Neis turusegmentides on Nõlvaku hinnangul oma kvaliteetsed tegijad ja turuliidrid juba välja kujunenud.

Eesti turul suurimatest ekspedeerijatest DFDS Transpordist ja Schenkerist erineb LLC just seetõttu, et on keskendunud just väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ?Lisaks töötame projektipõhiselt,? lisas Nõlvak. Viimane tähendab, et standardset hinnakirja LLC kodulehelt ei leia, iga kliendiga arutatakse tingimused ning teenuse maksumus eraldi läbi.

Ka on LLC IT-platvorm Nõlvaku sõnul tugev. ?Tellimused saab edastada elektroonselt, samuti dokumente elektroonselt hallata ja kliendil on võimalik oma saadetise teekonda online?s jälgida,? lisas ta.

LLC konkurent DFDS Transport tegevjuht Jaan Lepp leidis, kui LLC äriplaaniks jääb mudel, et vedusid kontrollitakse Euroopast ja kohalikul kontoril on rohkem esindusfunktsioon, siis firma Eesti turule tulek kohalikku turgu ei mõjuta. ?M&M on kindlasti Euroopas tegija, kuid mina täna ei tea, mis äriplaani, investeeringute ja meeskonnaga plaanitakse Eesti turule tulla,? selgitas Lepp. ?Kindlasti M&M nimest ja internetileheküljest ei piisa, et arvestatavat turuosa Eestis võita. Meil Eestis tööalaseid kokkupuuteid ei ole olnud, küll aga Lätis ja Leedus, kus nad on tuntud oma madalate hindade ja pikkade tarneaegadega.?

ASi Schenker tegevdirektor Meelis Arumeel selgitas, et M&M ning FedEx tegid ka seni Eesti turul Lex Systemiga koostööd.? M&M ja FedEx on maailmas tuntud suured tegijad. Balti riikidest on Lex System arvestatav tegija Leedus,? lisas Arumeel. ?Ilmselt üritatakse läbi Leedu kontori olla aktiivsemad ka siinsel turul. Uute turulepürgijate ilmumine on Eesti Euroliiduga ühinemise lähenedes ootuspärane nähtus ning LLC ei jää siin ilmselt ainukeseks üritajaks.?

Ent turuletuleku moodus pole Arumeele hinnangul eestipärane. ?Firma kodulehel pakutakse veotellijale kui eraisikule boonust 100 virtuaalset raha (loe: altkäemaksu) veotellimuse kohta veotellija arvelt,? selgitas Arumeel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing