EPL: Soomlased ostavad vanalinnas kinnisvara

13. jaanuar 2004, 08:08

Trigon Capitali soomlastest tuumikinvestorid on asutanud kinnisvarafirma Trigon Baltic Properties eesmärgiga osta kokku kinnisvara Tallinna vanalinnas.

Sama seltskond tegi ka Eesti suurima välisinvesteeringu põllumajandusse ja ostis ligi 30 miljoni krooni eest farmi Jõhvis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Trigon Baltic Properties taga on peale autoralli maailmameister Tommi Mäkineni tema endine mäned?er Timo Jouhki, Joakim Helenius ning mitu Soome ärieliiti kuuluvat investorit.

Uskudes siiralt, et pärast Eesti astumist Euroopa Liitu tuleb siia suures mahus Soome kapitali ja inimesi, on soomlased oma äriplaani üles ehitanud sellele, et Eestisse tulevikus kolivad ärijuhid ja spetsialistid nõuavad parimaid elamistingimusi. Kuigi vanalinna korterite ruutmeetri hind ulatub isegi üle 35 000 krooni, on vanalinna investeerimine Trigoni hinnangul ilma kahtlusteta mõttekas.

Praegu kuulub Trigonile umbes 2000 ruutmeetrit renoveeritud luksuskorteripinda vanalinnas. Kuna selliste korterite pakkumine jääb nõudlusele hetkel tublisti alla, soovivad soomlased suuremat tähelepanu pöörata majade ostmisele, mida luksuslikult renoveerida. Helenius ja ta äripartnerid on nüüdseks vanalinna kinnisvara alla paigutanud ligi 40 miljonit krooni, 60 miljonit ootab veel investeerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing