Hanseatic Capital kasvatas allutatud laenude portfelli

13. jaanuar 2004, 11:09

Hanseatic Capitali (Hanseatic) allutatud laenude portfell kasvas 2003. aasta lõpuks 6,2 miljoni euroni (97 miljoni kroonini).

Hanseatic on investeerinud 7 ettevõttesse: värvitootja Eskarosse ja aknakatete ning garderoobisüsteemide firmasse Sunorek, masinaehitus ettevõttesse Tallinna Masinatehas, Ortodontiakeskusesse, Stora Enso Packaging tootmis-ja laohoonesse ning Leedus on investeeritud meditsiinitehnika firmasse Aitecs Medical, teatas ettevõte.

2003. aasta lõpus finantseeris Hanseatic kleebisetiketitrüki turuliidrite Labelprindi ja Paraprindi ühinemist Eestis.

Hanseatic Capitali asepresident Kalmer Kikase sõnul on allutatud laen on sobiv võimalus olukordades, kus juurdepääs pangalaenudele või -liisingule on piiratud tagatise puudumise või ettevõtte väljavaadete liiga konservatiivse hindamise tõttu.

Reeglina teeb Hanseatic allutatud laenu investeeringuid sellistel juhtudel nagu ettevõtte omandamine ettevõtte olemasoleva või uue juhtkonna poolt, kui ettevõtte vajab laienemiseks ja kasvuks kapitali või kui on vajadus kapitali restruktureerida. Hanseatic kasutab laenuinstrumentidena allutatud laenu omakapitali osalusega, fikseeritud intressiga allutatud laenu ja konverteeritavat laenu.

Hanseaticu kapital on 20 miljonit eurot. Esmase stardikapitali sai Hanseatic IFClt, Hansapangalt ja BalAEFilt. Praegu on Hanseatic ainus ettevõtte Balti riikides, mis tegeleb üksnes mezzanine finantseerimise pakkumisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing