Mobiilne parkimine rändab ?otimaale

Liis Kängsepp 14. jaanuar 2004, 00:00

?Meil tuli mõte, et Eesti lahendust tuleks pakkuda ka välismaale,? ütleb E-Pargi juht Henrik Aavik. Ta otsib aktiivselt tööalaseid kontakte ka muude Euroopa riikidega, näiteks on ta loonud sidemeid Reykjavikis. ?Et printsi leida, selleks tuleb ikka õige mitu konna enne läbi suudelda.?

Suurbritannias on asjad Aaviku sõnul nüüd tõesti sealmaal, et ka reaalselt hakkab midagi juhtuma. Eelmise aasta lõpus loodi Eesti-?oti ühisfirma E-Park Europe, millest pool kuulub E-Pargile ning teine pool ?otlastele. Suurim ?otlasest osanik on parkimisärimees John McGlynn, kellele kuulub firmast 25%.

McGlynni sidemed Eestiga on suuresti tingitud sõprusest Eesti aukonsuliga ?otimaal Iain Lawsoniga. Kokku said mehed tänu EASi Suurbritannias töötavale esindajale Meelis Kuusbergile.

Kui palju firma käimalükkamine ?otimaal investeeringuid nõuab, kui suur on esimese aasta käive ning kui suurt kasumit plaanitakse ettevõtmisest saada, seda ei tea hetkel veel kumbki osapool. Kasumisse loodetakse jõuda esimese aastaga ning tuleval nädalal sõidavad eestlased ?otimaale koosolekuid pidama. ?Selge on see, et investeeringud ulatuvad miljonitesse, kui mitte kümnetesse miljonitesse kroonidesse,? sõnas McGlynn. ?Eks meil peavad suured taskud olema.?

Kindel plaan on peale ?otimaa vallutada lahendustega ka kogu muu Suurbritannia ja miks ka mitte terve Euroopa. ?Päris konkreetseid mõtteid veel välja rääkida ei saa,? jääb McGlynn salapäraseks. ?Kuid meil on punt inimesi, kes tegelevad Suurbritannias eestlaste tehnoloogiale rakenduste otsimisega.?

Eesti aukonsuli ?otimaal Iain Lawsoni arvates on sellel ühisettevõtmisel suur potentsiaal. ?Ma usun, et neid saadab suur edu,? ütles Lawson. ?Meie turg on selliseks tooteks valmis ning kuigi üks Iiri päritolu firma pakub neile konkurentsi, kuulub minu sümpaatia siiski eestlaste tehnoloogiale.?

Eestis on E-Park juba aastaid pakkunud mitmesuguseid mobiilsideteenuste lahendusi, lisaks mobiilsele parkimisele on nende tehtud ka näiteks öösiti teleekraanidel jooksvad SMS-jututoad.

?Oleme Eestis mõnevõrra ees mõningatest teistest riikidest,? sõnas E-Pargi juht Henrik Aavik. ?Meie jaoks midagi uut me seal ?otimaal tegema ei hakka.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing