Ametiühing: streikinud vedurimeestel jäi osa palka saamata

Liis Kängsepp 14. jaanuar 2004, 14:21

Edelaraudtee jättis Detsembri algul õpetajate- ja kultuuritöötajate nõudmiste toetuseks streikinud vedurijuhtidele välja maksmata tavapärase lisatasu.

Täpsustamata põhjustel jättis tööandja neile detsembris välja maksmata tavapärase lisatasu pretensioonideta töö eest, millega juhid kaotasid igaüks 500-600 krooni, vahendas Postimees Online Eesti Vedurimeeste Ametiühingu juhti Heino Rüütlit.

Eesti Vedurimeeste Ametiühing annab neil päevil töövaidluskomisjonile üle avaldused 16 vedurimehe nimel, kes detsembri algul peatasid õpetajate- ja kultuuritöötajate nõudmiste toetuseks liikluse Edelaraudtee liinidel.

Vedurimeeste juhi Heino Rüütli hinnangul võib tegu olla töötajate ahistamisega seaduslikus toetusstreigis osalemise eest ja see on töötajate õiguste räige rikkumine.

'Ametiühing ei saa sellist omavoli lubada ja seetõttu nõuame kõik preemiad täies mahus sisse,' oli Rüütel tulemuse suhtes optimistlik. 'Kindel on, et töötajad ei pea seda omast taskust kandma ja vaidluse venimisel leiame raha neile saamata jäänud tulu ise hüvitada.'

Enam kui 4600 bussi- ja autojuhti ning tee- ja lennundustöötajat ühendava Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson ütles, et neid teeb toetusstreikijate võimalik nuhtlemine raudteel ärevaks.

'See on käitumine 19. sajandi vaimus ja täiesti väljakannatamatu ühes Euroopa Liiduga liituvas riigis,' ütles Peterson. Ta lisas, et transporditöötajad on vedurimeestega igakülgselt solidaarsed ja hoolitsevad omalt poolt õigluse jaluleseadmise eest.

Edelaraudtees on tupikus ka uue kollektiivlepingu läbirääkimised, kus tööandja pole täitnud riikliku lepitaja poolt sõlmitud kokkuleppeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing