EPL: Lohakas koondamine nõudis riigifirmalt 800 000 krooni

14. jaanuar 2004, 07:52

Kahe töötaja reeglitevastane koondamine, seejärel tööleennistamine ning taas koondamine läks RIKSile maksma ligi 800 000 krooni.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Riikliku Infokommunikatsiooni Sihtasutuse (RIKS) töötajad Jaana Laasalu ja Andres Niinepuu kaebasid sihtasutuse koondamisreeglite rikkumise pärast kohtusse, alates 2001. aastast kestnud protsessil võitis Niinepuu RIKSilt 560 000 krooni, ka peab ettevõte tasuma 33 000 krooni kohtukulusid. Laasalu koondamise eest mõisteti kahjutasuks ligi 200 000 krooni.

?Seadus on siin inimese poolel. Loomulikult oli see meile õppetund,? ütles läinud aasta alguses RIKSi juhatuse esimeheks valitud Tõnu Naestema.

2001. aastal ametis olnud juhatus ja nõukogu on nüüdseks vahetunud.

Läinud kevadel pakkus RIKS kohtuvälist lahendust, kuid sellega koondatud ei leppinud. ?Kogu lugu seisneski selles, et koondamisel ei pakutud kirjalikult samaväärset töökohta vastu. Sellest oli küll suuliselt juttu, kuid kirjalikult seda ei fikseeritud,? sõnas Naestema.

Mõlemad inimesed ennistati kohtu otsusega tööle ning mõlemad keeldusid neile pakutud kohta vastu võtmast, misjärel tuli nad uuesti koondada. ?Seekord mingeid probleeme ei tekkinud,? möönis Naestema.

RIKSi endine finantsjuht, koondamisteate saanud Andres Niinepuu ütles, et vaidlus oli põhimõtteline. ?Kui põhimõte ja õiglus võidab, on see alati suurepärane sündmus,? ütles Niinepuu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing