EPL: Pensioniraha maksuametis kinni

14. jaanuar 2004, 07:51

Eelmisel aastal ei laekunud riigilt raha Hiiumaa kalapüügifirma AS Dagomar töötajate teise samba pensionifondi, sest ettevõte pole tasunud sotsiaalmaksu.

Dagomari emaettevõtte Hiiu Kaluri Grupi juhataja Toomas Kõuhkna kinnitas, et firmal on 14 miljoni kroonine sotsiaalmaksuvõlg riigi ees. Ta lisas, et pool aastat tagasi saavutati maksuametiga võla tasumise kokkulepe ning ettenähtud summasid tasutakse korrapäraselt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maksuameti andmetöötluse ja registrite talituse juhataja Heidi Lillemägi seletas, et nii kaua, kuni ettevõttel on sotsiaalmaks maksmata, ei laeku töötajate kogumispensioni arvele sentigi.

?Kahjuks on meie riik nii sätitud, et kogu vastutus jääb inimesele. Meie nägime juba seaduse ettevalmistamise ajal ette, mis juhtuma hakkab, kuna väga paljudel ettevõtetel on maksuvõlgasid,? ütles Lillemägi.

Rahandusministeeriumis on kavandamisel kogumispensioni seaduse muudatus, mille jõustumisel ei sõltu töötaja pensionilaekumised edaspidi enam tööandja sotsiaalmaksu laekumisest.

Kindlustuse talituse peaspetsialisti Maarja Kikase sõnul ajendas seadusemuudatust tegema rahandusministeeriumisse saabunud kümmekond kaebust töötajatelt.

?Neid (kaebusi ? toim) pole palju,? ütles Kikas, ?aga me peame lähtuma inimesest, sest inimene ei tohi kannatada, kui ettevõte ei täida riigi ees kohustust.? Muudatused peaksid jõustuma tänavu mais.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing