Interaktiivse tahvliga nõupidamine kiiremaks

Kaido Einama 15. jaanuar 2004, 00:00

Sõjaväe operatiivsete nõupidamiste jaoks loodud tahvlitehnoloogia võimaldab ekraanile kirjutamisele lisaks palju muudki. Puutetundlik ekraan jätab jälje ka arvutisse, millest projektoriga võib seinale näidata ükskõik millist arvutipilti ja sellele peale joonistada. Võimalusterohkemad tahvlid, näiteks SMART Board, võimaldavad ka otse kontoriprogrammidesse kirjutada, näiteks Exceli tabelisse saab käsitsi ekraanile joonistades teha sissekandeid ja need hiljem salvestada. Käeviipega saab videot peatada, joonistada kaadritesse ja siis liikuvat pilti edasi näidata. Hiljem saab videot vaadata nõupidamise ajal tehtud märkustega.

SMART Board, Teamboard ja 3Mdigital Wall Display on kolm enamlevinud interaktiivset tahvlit. Hinnad algavad paarikümnest tuhandest ja lõpevad üle 500 000 krooniga.

Mõistagi saab tahvlitele ka joonistada, tõsta pilte, liigutada plokkskeemide osi, trükkida teksti, kuvada jutukaakent virtuaalsel koosolekul osalejatega suhtlemiseks. Teamboardil on üks pliiats, millega saab tahvli all olevatele nuppudele vajutades muuta selle värvi ekraanile kirjutades. SMART Boardil on pliiatseid nelja erinevat värvi. SMART Boardile saab joonistada ka sõrmega ekraanile jooni vedades, spetsiaalpliiats pole hädavajalik. 3Mi pliiatsid vajavad akusid, teised mitte.

Tahvel töötab enamasti koos videoprojektoriga, nt Teamboard ja SMART Board on ühildatavad ükskõik millise videoprojektoriga. 3Mi tahvlil on ekraani küljes oleva alusega videoprojektor kaasas. Sisseehitatud projektori puuduseks on pildi kehvem kvaliteet, kuna seda tuleb üleval servas asuvas projektoris töödelda, et see muutuks moonutustevabaks. Samas on see lihtsamalt teisaldatav ja projektori saab ruumis ?ära peita?, kui tahvlit ei kasutata. Kuid on ka projektsioonteleviisorisse ehitatud tahvleid. Nende hinnad võivad ulatuda poole miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing