16. jaanuar 2004 kell 9:05

Soome odavlennufirma Flying Finn võitleb ellujäämise eest

Vähem kui aasta tegutsenud Soome odavlennufirma palus sel nädalal kohtult kaitset kreeditoride eest, et saada hingetõmbeaega firma saneerimiseks.

Flying Finni 6-7 miljonile eurole kasvanud võlad on tekitanud tõsise riiu ka ettevõttele lennukeid liisivate Kaimanisaartel registreeritud firmadega. Ööl vastu neljapäeva üritasid liisingfirmad lennukid Tallinnasse suunata ja ?kaaperdada?, et Flying Finn ei saaks neid majandusraskustes firma saneerimisprotsessis tagatisena kasutada, kirjutasid tänased Soome lehed.

'Lendava soomlase' suurimad võlausaldajad on lisaks liisingfirmadele ja Soome lennundusametkondadele Skandinaavia lennukompanii SAS ning firma Globe Handling Finland.

Mõõdunud aasta märtsis lende alustanud Flying Finn on esimene arvestatav odavlennufirma Soomes. Reisijaid oli firmal eelmisel aastal 150 000. Flying Finn on pakkunud konkurentsi Soome siseliinidel valitsevale Finnairile ning sundinud piletihindu alandama ka Soome raudtee VR.

Esmaspäeval sai Flying Finn oma lühikese tegevusaja kolmanda tegevjuhi ? Peter Seveliuse, kelle esimeseks ülesandeks saab firma saneerimine. Peter Seveliuse sõnul on rahavoog positiivne ning firma suudab oma kohutused täita. Selle aasta käibeprognoos on 41 miljonit eurot, kirjutas Kauppalehti.

Praegu jätkab Flying Finn lende vaid Soome siseliinidel. Lennud Londonisse on peatatud.

Hetkel kuum