Kõik suuremad arvutitootjad müüsid detsembris rekordkoguse arvuteid

19. jaanuar 2004, 12:32

Eelmise aasta viimasel kuul püstitasid ML Arvutid, Ordi ja K-Arvutisalong isikliku rekordi ühes kuus müüdud arvutite osas.

Ordi juht Sulev Sisask nimetab aastalõpu müüki ootuspäraseks ja jõulukampaaniat kordaläinuks. Ordi müüs detsembris 2384 arvutit, mis on firma läbi aegade parim kuutulemus.

'2003.a iseloomustab arvutite hinna arvestatav langus ja arvuti muutumine laiatarbetooteks,' põhjendab edukat müüki möödunud aastal ML Arvutite tegevjuht Mait Rahi. ML Arvutid müüs detsembris 2712 arvutit, mis on MicroLinki arvutite müügis viimaste aastate rekord.

Suurim ühe firma poolt ühes kuus toodetud arvutite rekord pärineb MicroLinkilt 1997. aasta detsembrist, mil toodeti ja müüdi 3014 arvutit. Siis oli tootmisnumbri sees ka eksport Lätti ja Leetu.

K Arvutisalong, suuruselt kolmas Eesti arvutitootja müüs detsembris 1167 arvutit. See on firma jaoks kõigi aegade parim tulemus. Peeter kargu K-Arvutisalongist arvab, et arvutituru maht polegi oluliselt suurenenud, pigem on neli suuremat tegijat hõivanud suurema osa turust ja teiste osa jäänud marginaalseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing