Laeva Meierei jäi 10 päeva tagasi ilma oma peamisest piimatarnijast

19. jaanuar 2004, 10:34

Valio kontserni kuuluv Laeva Meierei jäi 10 päeva tagasi ilma oma peamisest piimatarnijast, Tulundusühistust Laeva Piim.

TÜ Laeva Piim juhatuse liige Aavo Mölder ütles, et alates 10ndast jaanuarist müüb ühistu piima ASi Kalev Paide Tootmisele. 'Paidest tuli hea pakkumine ning kuna meil on ka investeeringud tehtud, laenud vajavad tagasimaksmist, siis otsustasime selle vastu võtta,' rääkis Mölder. 'Hind oli peamine argument.'

Tema sõnul ei pakkunud Valio piimakilolt rohkem kui 3,50 krooni, samas kui teised tööstused on praegu nõus maksma 4 krooni kilo eest. Paide Tootmisega tegi Laeva Piim lepingu aasta peale.

'Võib-olla hakkab Valio nüüd Paide Tootmiselt piima ostma ja meie piim jõuab ringiga ikkagi Laeva Meiereisse,' ütles Mölder.

Laeva Piim on ühistu, kuhu kuulub 14 piimatootjat. Päevas toodab ühistu 90 tonni piima ning on aastaid olnud Valio Laeva meierei põhiline piimaga varustaja.

ASi Kalev Paide Tootmine juhataja Aavo Sõrmus ütles, et Laeva Meierei pole pärast põhitarnija lahkumist tootmist pidanud seiskama, vaid ostab nüüd piima näiteks E-Piimalt.

Eelmisel nädalal teatas ootamatult oma tagasiastumisest Valio Eesti tegevjuht Peeter Puskai. Ei Puskai ega ka tema asemel ettevõtte tegejuhina jätkav Timo Malmi ei kommenteerinud juhivahetuse tagamaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing