PM: Elektrienergia hinna tõus võib paari kuu võrra edasi lükkuda

20. jaanuar 2004, 07:58

Elektri kallinemine võib kahe kuu võrra edasi lükkuda, sest loodavad OÜd Jaotusvõrk ja Põhivõrk ei saa enne tegevusloa saamist hinnatõusu taotlust esitada.

Eesti Energia kavatses elektrienergia hinnatõusu taotluse energiaturu inspektsioonile esitada lähinädalate jooksul, et uued hinnad võiksid kehtima hakata juba hilissügisest.

Vastavalt elektrituru seadusele peavad võrguteenuseid osutavad äriüksused olema iseseisvad, mis tähendab energiaturu inspektsiooni peadirektori asetäitja Margus Kasepalu sõnul, et nad peavad esitama ka iseseisvalt oma teenuste hinnatõusu taotluse, kirjutab Postimees.

«Iga äriühing esitab ikka taotluse ise ja loogiline on, et keegi teine ei saa äriühingu eest hinnataotlust esitada,» kinnitas Kasepalu.

Eesti Energia teatas eelmisel nädalal, et elektri ülekande ja jaotusega tegelevad OÜ Põhivõrk ja OÜ Jaotusvõrk alustavad tegevust 1. aprillist. Vastavalt äriseadustikule võivad ka asutamisel olevad äriühingud teha oma nimel tehinguid, mistõttu esitatakse ka hinnatõusutaotlus inspektsioonile enne aprillikuud.

Samas peaks Kasepalu sõnul siiski enne taotluse esitamist olema võrguettevõtetel tegevusload, mille menetlus on inspektsioonis alles pooleli. «Meil on tegevusloa andmiseks aega 60 päeva alates kõigi dokumentide laekumisest,» rääkis Kasepalu. «Arvestades, et neil on tegevuspiirkondade määramisega probleeme, siis pole veel see 60 päeva käima läinud.»

Eesti Energia loodab siiski uued elektrihinnad menetlusse anda enne tegevuslubade saamist, sest firma hinnangul võivad loodavad ettevõtted taotleda uute hindade kooskõlastamist ka tegevuslubasid omamata, ütles Eesti Energia pressiesindaja Riina Vändre.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing