Kanalisatsioonitorude asukoht põrandas määrab tualettpoti äravoolu tüübi

Peeter Lume 21. jaanuar 2004, 00:00

Enne kauplusesse minekut tuleks täpsemalt selgeks teha, mis tüüpi äravooluga on konkreetses kohas tegu. Kui Nõukogude Liidu ajal ja ka varem kasutati malmist kanalisatsioonitorusid, siis tänapäeval on üle mindud plasttorudele. Kanalisatsioonipüstikud asetsevad seina sees spetsiaalses ?ahtis ning ühendused seadmetega, millest vesi välja voolab, tehakse kas läbi vahelagede, st läbi põranda, või põranda pealt.

Kanalisatsioonitoru tuleb kas läbi põranda või asetseb toru põranda peal. Vastavalt sellele nimetatakse WC-potte, mis sobivad läbi põranda tuleva kanalisatsioonitoru otsa, allavooluga pottideks (joonis 1), potte aga, mis ühendatakse põranda peal olevasse torustikku spetsiaalse tahapoole suunatud ühenduspõlvega, tahavooluga pottideks (joonis 2).

Kanalisatsioonitoru võib läbi põranda tulla ka n-ö põranda keskelt, mitte seina äärest, nagu see tavaliselt pannakse. Selleks, et allavooluga WC-pott seinale lähemale nihkuks ning ei jääks mõttetut tühjust poti taha, poti ja seina vahele, kasutatakse spetsiaalset keskelevooluga WC-potti (joonis 3).

  • Oleg Kerner, ASi Feb Tartu direktor:
    Tualettpott tuleks välja vahetada, kui selle osad on n-ö ära väsinud ja loputuskasti sisu roostes. Vanad Vene potid vahetatakse välja enamasti ka siis, kui paranduseks ei leita enam sobivaid juppe. Suurim probleem on tavaliselt see, et poti loputuskast ei tööta enam korralikult ning pidevalt nirisev-tilkuv vesi kasvatab veearvet. Ööpäevas kulutab ainuüksi tilkuv pott keskmiselt 4?5 pangetäit vett, mis kokkuvõttes teeb kopsaka summa.

Nüüdisaegsed potid on tehtud nii, et hakkama saadaks võimalikult väikese veekuluga ning ainsana ohustab neid potte meie kehv vesi ? düüside ummistuste vältimiseks leidub ka spetsiaalselt kehvale veele mõeldud laiemate düüsidega potte. Üldjuhul ? mida lihtsam on loputuskasti sisu, seda paremini peab see vastu.

Poti paigaldamine on lihtne, kui tegu pole ümberehitusega. Kinnitades poti silikooniga kahhelkivide külge, püsib see aastaid ja hakkama saab edukalt ilma kruvideta. Silikooniga kinnitamine on eriti mugav ja hooletu, kui põrandas on küttekaabel, mida on oht läbi puurida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing