ÄP: Eesti jõukaimaks inimeseks tõusis reeder Enn Pant

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 08:44

Eesti jõukaim ettevõtja on 921 miljoni krooniga Enn Pant, vahendab tänane Äripäev.

Tallink Grupi juht Enn Pant ja teise kümne algusse jäänud ettevõtte juhatuse liige Kalev Järvelill on suutnud pelgalt seitsme aastaga muutuda Läänemere valitsejaiks. Mehed alustasid tühja taskuga, kaasas vaid sõprusmärgina Ühispangast saadud laenulepingud enamusosaluse omandamiseks laevandusfirmas.

Tõeliseks üllatajaks rikaste edetabelis on ASi Technomar Adrem omanik Igor Izraeljan. Ligi 30-protsendilise rentaablusega ettevõtte tegevusaladeks on vineeri jätkamine ja saagimine, spooni lõikamine ja sorteerimine ning kaablitrumlite küljeosade tootmine. Ligi 90 protsenti toodangust läheb ekspordiks, sellest üle neljandiku Ameerikasse.

Aastaga on kiiresti kasvanud meediaärimees Hans H. Luige, Valga Groupi omaniku Tiit Vähi ning Merko Ehituse juhtide Toomas Annuse ja Tõnu Toomiku vara väärtus.

Annuse omanduses olevate aktsiate väärtus on aastaga suurenenud 232 miljoni krooni ning Toomiku omanduses olevate aktsiate väärtus koguni 324 miljoni krooni võrra.

Hans H. Luige varade väärtus on suurenenud 293 miljonit krooni. Temale kuuluv Ekspress Grupp ja kinnisvarafirma Minigert on viimastel aastatel tegutsenud väga kasumlikult.

Ekspeaminister Vähi varandus kasvas 264 miljoni krooni võrra. Vähi perekonna käes on suurosalused Silmet Grupis ja Pühajärve Puhkekodus.

Oma positsioonides on tagasi andnud Urmas Sõõrumaa, kelle varandus on aastaga vähenenud 49 miljoni krooni võrra. Sõõrumaa on ilmselt aasta pärast taas kõrgemal kohal, hindab ajaleht.

Aastaga on 100 jõukama ettevõtja varandus kokku suurenenud 4 miljardi krooni võrra, ületades 21 miljardit krooni.

Uudist loe <#siit=http://www.aripaev.ee/2551/uud_uudidx_255101.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing