Detsembris Eesti ajaloo suurim arvutibuum

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 16:41

Eesti neli suurimat arvutitootjat tootsid detsembris rekordmahus arvuteid, ühes kuus müüdud arvutite kogus hakkas lähenema kümnele tuhandele.

MicroLinki arvutite tootja ML Arvutid müüs 2003.a detsembris Eestis 2 712 arvutit, mis on 26% võrra rohkem kui eelmisel aastal, kirjutab homses Äripäevas Kaido Einama. See on suurim kogus arvuteid, mida ettevõte on ühes kuus Eesti turule müünud. Ka aastakokkuvõttes ületas 2003. aasta eelnevaid, toodeti 17 049 arvutit, mis on 14% võrra rohkem kui üleeelmisel aastal.

ML Arvutite tegevjuht Mait Rahi peab arvutibuumi põhjuseks toodete suurt hinnalangust möödunud aastal ja arvutite muutumist laiatarbekaubaks. Tugev koguseline kasv toimus tema sõnul kõigis ettevõtte poolt pakutavates tootegruppides, milleks on laua- ja sülearvutid ning serverid.

2004. aastaks on ML Arvutid prognoosinud 15% kasvu arvutite müügikoguses. Sarnaselt K Arvutisalongiga on ka ML Arvutid hakanud panustama esinduspoodidele, detsembris avati Enter nime all müügikohad Tallinnas ja Tartus.

K-arvutisalongi detsembris toodetud 1167 arvutit on nende kõigi aegade kuurekord. Eelmine aasta toodeti kokku 8236 arvutit, üleeelmise aastaga võrreldes on see ligi poole rohkem. ?Turg ise pole eriti kasvanud, neli suuremat tootjat on hõivanud enamuse turust ja teiste osa on jäänud marginaalseks,? kommenteerib Peeter Kargu K-arvutisalongist.

Pikemalt loe homsest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing