EPL: Avo Viiol asub õpetama

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 08:22

Kümne päeva pärast vanglast vabanev endine kultuurkapitali tegevdirektor Avo Viiol lubas, et asub kuu aja jooksul tööle õppejõuna.

Viiol lubas eile kohtuistungil, et asub tööle kas Tartu ülikooli Narva kolled?is või Audentese ülikooli Jõhvi filiaalis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile arutas Tartu maakohus taotlust, milles kultuurkapitalilt 8,5 miljonit krooni riisunud ja selle raha väidetavalt kasiinodes maha mänginud Viiol soovis vabaneda vanglast ennetähtaegselt. Kohus rahuldas mehe taotluse, hoolimata prokuröri teistsugusest arvamusest.

Kokku seadis kohus vanglast vabanevale Viiolile kolm kohustust, sealhulgas nõudis kohtunik Ingeri Tamm, et ta asuks pärast vabanemist kuu aja jooksul tööle. Kuigi Viiolil polnud kohtule ette näidata ühtegi kindlat töölepingut, esitas mees kohtule kirjavahetuse Audentese ülikooliga.

?Tehtu on suur kuritegu. Olen süüdi ja mul on häbi. Kuigi peaksin vanglas olema kaks aastat ja kaheksa kuud, on mul tarvis see suur summa tagasi maksta ja soovin seda vähendada,? ütles Viiol kohtus.


Audentese ülikooli rektor Peeter Kross kinnitas, et neil on käimas läbirääkimised Viioli töölevõtmise üle. Esialgsete kokkulepete põhjal asub ta tööle Audentese Jõhvi filiaalis.

Kui Viiol suudab kokkuleppele jõuda ka Tartu Ülikooli Narva kolled?iga, siis on tal kolled?i direktori Katri Raigi sõnul korra-kaks nädalas asja ka Narva. ?Statsionaarset töölepingut me temaga kindlasti ei sõlmi, sest tal puudub akadeemiline kraad,? märkis Raik.

Viiol oli varem aastaid majandusõppejõud.

Lisaks tööleminekule tuleb Viiolil hasartmängusõltuvusest vabanemiseks katseajal läbi teha psühhoteraapiline kuur. Kohus määras talle katseaja kuni tuleva aasta 14. aprillini.

Viioli vabastamisele vastu vaielnud prokurör Kretel Tamm võib määruse protestida Tartu ringkonnakohtus kümne päeva jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing