Praamiliiklus saarte ja mandri vahel jätkub endises mahus

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 13:49

Täna allkirjastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen lepingu Saaremaa Laevakompaniiga (SLK), millega jätkub laevaliiklus endises mahus.

Leppega määrati kindlaks mandri ja Lääne-Eesti saarte vahelise parvlaevaliikluse liinimahud kuni käesoleva aasta 30. septembrini ning sätestati riigipoolse dotatsiooni suuruseks 62,5 miljonit krooni, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja.

Lepingu kohaselt teenindab SLK reisijaid eelmise aastaga võrreldes samas mahus, tehes 9 kuuga kokku rohkem kui 12 800 reisi. Kokkuleppest tulenevalt teostatakse täiendavaid reise juhul, kui kail ootavate sõidukite rivi ulatub üle 100 meetri. Rohuküla ? Sviby liinil tehakse lisareis 50 meetrise sõidukirivi korral ning Sõru ? Triigi liinil eelregistreerimise korral.

?Mul on hea meel tõdeda, et oleme jõudnud SLK-ga kokkuleppele. Lepingu järgi ei suurene riigipoolne dotatsioon võrreldes eelmise aastaga ning ka reiside arv on mullusega samal tasemel. Tänane kokkulepe tagab saarte ja mandri vahelise praamiliikluse optimaalse teeninduse,? ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske pressiteate vahendusel.

Kehtiv raamleping SLK-ga saarte ja mandri vahelise praamiliikluse korraldamiseks lõpeb käesoleva aasta 30. septembril. Ministeerium on alustanud protsessi uue lepingu sõlmimiseks ja operaatorfirma leidmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing