EPL: apteegid nõuavad ravimihinna tõstmist

22. jaanuar 2004, 08:05

Eesti Apteekide Ühendus tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku tõsta retseptiravimite jaemüügi juurdehindlust kuni 30 protsenti.

Seni oli lubatud juurdehindlus 50?100kroonistele ravimitele 20% ja 101?700-kroonistele 15%.

Eesti Apteekide Ühenduse ja Apteekide Infotehnoloogia OÜ läbi viidud uuringust selgus, et retseptiravimite tegelik juurdehindlus langes eelmisel aastal esimese viie kuuga 18,42 protsendilt 15,89 protsendile. Käsimüügiravimite juurdehindlus langes 33,84 protsendilt 32,05 protsendile, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Langustrend jätkub ka edaspidi ja on tingitud hindade üldisest kallinemisest. Ravimite hinnad on nihkunud kallimasse hinnavahemikku, mille juurdehindlusmäärad on liiga madalad,? kirjutas Apteekide Ühenduse juhataja Kadri Tammepuu sotsiaalministeeriumile.

Tammepuu väljendas pöördumises ministeeriumile muret, et keskmise juurdehindluse vähenemine mõjus apteekide majandustulemustele negatiivselt.

Tammepuu teeb ettepaneku kehtestada retseptiravimitele keskmiseks juurdehindluseks 23?30 protsenti. Nende ravimite osatähtsus on 76,3 protsenti ravimite müügikäibest, haiglaapteeke ei ole arvestatud.

Ravimite täpsed juurdehindlused selguvad sotsiaalministeeriumi abiministri Külvar Mandi sõnul siis, kui uue ravimiseaduse eelnõu Riigikogusse jõuab. Tänaseks on sotsiaalministeerium välja töötanud juurdehindluse uued põhimõtted ? kehtestada piirmäärade vahemikud ja maksimaalne juurdehindlus ühele pakendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing