PM: kama ja kohuke on Saksamaal menukad

22. jaanuar 2004, 08:21

Sakslased tunnevad maailma suurimal toidu- ja põllumajandusmessil Grüne Woche elavat huvi Eesti kama, suitsujuustu ja kohukeste vastu.

Kuigi suures osas on Eesti toit Saksamaa poodides pakutavaga sarnane, leidub siinsetel tööstustel ka mitmeid üllatusi, mida kümme päeva vältaval Grüne Wochel parasjagu ka tutvustatakse. Näiteks pälvib suurt tähelepanu Eestis valmistatud kama, mis järjest enam tervislikule ja looduslikule toitumisele mõtlevatele sakslastele huvi pakub, kirjutab Postimees.

Tähelepanu on pälvinud ka kohukesed, mis on küll populaarsed Baltimaades ja Venemaal, kuid sealsele turule veel jõudnud ei ole.

Tallinna Piimatööstuse turundusjuhi Kreet Volmeri sõnul meeldib eurooplastele ka näiteks pehmemat sorti suitsujuust, mille tootmise traditsioon on Eestis pikk. Praegu seda veel küll Euroopasse ei viida, kuid Volmeri kinnitusel on sakslaste huvi näidanud selle võimalikkust.

«Tänu suurele huvile selliste toodete vastu messidel on loodud mitmed tugeva potentsiaaliga kontaktid, et ELi ka eksporti alustada,» kinnitas ise Grüne Wochel huvilistele kaupa pakkunud Volmer.

Põllumajandus-Kaubanduskoja esinaise Ester Tuiksoo sõnul kohtab messil neidki, kes on varasemal aastal stendilt näiteks Vana Tallinna likööri ostnud, sildi pudeli küljest lahti leotanud ning nüüd uut pudelit tulevad nõutama.

Euroopa suurima riigi muudab eestlaste jaoks kindlasti atraktiivseks ka seal elav suur vene kogukond, kellest paljud teavad ja tunnevad hästi Eesti toodangut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing