Pakterminal prognoosib kaubakäive kasvu

22. jaanuar 2004, 14:44

Alanud aastal prognoosib Pakterminal vähemalt 10% kaubakäive kasvu, teatas ettevõte.

Seda lubab eeldada möödunud aastal sõlmitud leping Surgutneftegaziga täiendavate kaubakoguste teenindamiseks ning naftatransiidi sektori üldine areng.

?Lisaks uutele kaubavoogudele on meie selle aasta prioriteediks juba käivitatud investeerimisprogrammi ellurakendamine. Pakterminali pikaajaliseks strateegiliseks eesmärgiks on laiendada teenindatavate naftasaaduste käitlemisvõimsusi ja kliendibaasi, et tagada ettevõtte jätkusuutlik areng ja konkurentsivõime muutuvas turusituatsioonis,? kommenteeris Pakterminali juhatuse esimees Sulev Loo.

2003. aastal veeti läbi Pakterminali 7,9 miljonit tonni naftatooteid. Kaubakäive vähenes võrreldes eelnenud aastaga 0,3 miljoni võrra, mis on vähem kui regioonis keskmiselt. Vähenemine oli tingitud rasketest jääoludest aasta algul ja tarneahela osaks oleva Transneft torujuhtme läbilaskevõime piiratusest. Torujuhtme läbilaskevõime suurenes möödunud aasta sügisel. Aasta lõpukuudel läbis Pakterminali naftatooteid enam kui kunagi varem samal perioodil. Oluliselt on suurenenud ka laaditavad tankerid. Teiste seas laaditi detsembris kolm tankerit ligemale saja tuhande tonniste partiidena.

AS Pakterminal on juhtivaid toornafta ning naftasaaduste transiidiga tegelevaid firmasid Läänemere regioonis. Firma kuulub võrdsete osalustega Hollandi börsiettevõttele Royal Vopak ning AS Transkullo.

2003. aasta detsembris omistas rahvusvaheline sertifitseerimisagentuur Det Norske Veritas Pakterminalile kvaliteedijuhtimissüsteemi ISO 9001:2000 ning keskkonnajuhtimissüsteemi ISO 14001:1996 sertifikaadid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing