Parts: laovarude saatuse osas on siiani palju erimeelsusi

22. jaanuar 2004, 13:18

Peaminister Juhan Parts ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et laovarude saatuse osas on valitsusel siiani väga palju erimeelsusi.

Parts vastas küsimusele laovarude soetajate trahvimise ja varude konfiskeerimise kohta, kus vara konfiskeerimine meenutab nõukogude võimu poolt läbi viidud vara natsionaliseerimist: 'No Isamaaliit on öelnud, et tuleb diktatuur!'

Parts täpsustas seejärel, et Eesti on Euroopa Liidu ees võtnud kohustused, millest ei saa taganeda. 'Probleem on olemas, vähe on aega ja lahenduse osas on väga palju erimeelsusi,' lausus Parts. Tema sõnul kavatseb valitsus arutada laovarude trahvimise küsimust ka tänasel kabinetistungil ja loodab mingi lahenduse leida järgmiseks nädalaks.

Sel nädalal valitsusele esitatud seaduseelnõud võimaldavad varude soetajatele teha kuni 50 000 krooni trahvi, eraisikud kuni kolmeks aastaks vangi panna ning vara konfiskeerida.

Trahvid üksi ei kataks aga Euroopa Liidu poolsest trahvist tekkivat eelarveauku.

Milline on normaalne varu, seaduseelnõud samas ei ütle, nagu ka seda, kuidas, kellele ja mis hinnaga kavatseb riik konfiskeeritud varud maha müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing