Ülo Toomsalu • 22. jaanuar 2004 kell 6:25

PM: Männiku karjäärid hakkavad tallinlasi teenima veehoidlana

Männiku karjääridest võib saada hiiglaslik veehoidla, kust tallinlased hakkavad ammutama joogivett, kui Ülemiste hoidlaga peaks midagi juhtuma.

Liiva kaevandamise tagajärjel Männikule tekkinud hiiglaslike karjääride joogikõlbuliku vee kasutamiseks on Tallinna linn lootusi hellitanud juba kümmekond aastat, kuid alles nüüd on plaan võtmas selgemaid piire, kirjutab Postimees.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnase juures istus üleeile esimest korda ühise laua taha kirev seltskond kosilastest, kel Männikul oma huvid mängus. Ideaalis saaks piirkonnast koht, mille karjäärid oleksid kirjas Tallinna joogivee ressursina ning nende liivaseid kaldaid naudiksid suvitajad.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas ütles, et linna jaoks on esmatähtis alternatiivse veehoidla rajamine, sest Tallinna-suurusele linnale on vaja Ülemiste kõrvale veel üht kohta, kust hädaolukorras joogivett saaks.

Esimesed uuringud tehti Männiku karjäärides veehaarde jaoks juba üheksakümnendate aastate alguses ning arvutati välja, et ööpäevas võiks sealt saada 10 400 kantmeetrit vett. Tallinna jaoks oleks see arvestatav kogus, sest praegu kulutavad pealinna elanikud ja ettevõtted ööpäevas kokku 90 300 kantmeetrit vett.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti juhtivspetsialist Ingrid Jakobson ütles, et kui Männiku järvistut peaks ühel hetkel vaja minema, saaks pealinn sealt vett kaks kuud. Seejärel peaks karjäärid paar aastat rahu saama, et veeseis taastuks.

Hetkel kuum