Ülo Toomsalu • 22. jaanuar 2004 kell 6:48

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Tarbijakaitseseaduse värske versioon kohustab poepidajaid pakkuma kaupa koos ühikuhinnaga ning asutab kaebuste lahendamiseks sõltumatu komisjoni, suurendades nii tarbijate valikuvabadust kui ka võimalusi seista oma majanduslike huvide eest.

Suveks peavad kõik Eesti teed nimed saama, praegu on suur osa küla- ja eravalduses olevaist teedest nimedeta.

Eesti Apteekide Ühendus tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku tõsta retseptiravimite jaemüügi juurdehindlust kuni 30 protsenti. Seni oli lubatud juurdehindlus 50?100-kroonistele ravimitele 20% ja 101?700-kroonistele 15%.

Ühispanga pilvelõhkuja keset Tallinna on sel nädalal Rootsi panganduskontserni SEB tippjuhtidest pungil. Sadakonna pankuri hulgas on ka SEB Grupi president Lars Thunell, kes ütles Eesti Päevalehele, et kontserni järgnevate aastate prioriteedid on laienemine Venemaal ning 400 000 uut klienti Baltimaades.

Postimees:

Riigile miljoneid kroone võlgu olevaid õppelaenu maksmisest kõrvalehoidjaid ähvardab eilsest kohtutäituri külaskäik koju ja vara arestimine.

Eluasemelaenude ja autoliisingute abil eelmisel aastal taas rekordiliselt kindlustusmakseid kogunud seltsid ennustavad preemiate ja tariifide kasvu ka tänavu.

Sakslased tunnevad maailma suurimal toidu- ja põllumajandusmessil Grüne Woche elavat huvi Eesti kama, suitsujuustu ja kohukeste vastu, mida Saksamaa poodidest on raske leida.

Haridusministeeriumis valminud eelnõu kohaselt on välja valitud kümme kutsekooli, millele riik soovib eraldada investeeringuteks üle 300 miljoni krooni, samas kui puudub kutsehariduse tulevikku määrav arengukava.

Virumaa Teataja:

ASile Kunda Nordic Tsement kuuluv Kunda sadam ja Baltic Tank AS kirjutasid eile alla koostöölepingule, mis näeb selle aasta jooksul ette Kundasse Baltikumis ainulaadse vedelkaupade terminali rajamise, teatas sadama direktor Aleksander Nikolajev.

Hetkel kuum