EPL: Ooperimaja tuleb mere kaldale

23. jaanuar 2004, 08:20

Uuele ooperiteatrile asukoha leidmiseks moodustatud komisjon valis välja Petrooleumi tänava pikenduse, Põhjaväila ja mere vahelise ala.

Komisjoni liige, kultuuriministeeriumi asekantsler Reet Mikkel ütles Eesti Päevalehele, et kuigi ehituse alguseni võib veel minna aastaid, oli asukoha leidmisega kiire, kuna varsti võib-olla polegi enam leida kohta, kuhu ehitada. ?Juba praegu oli vaba maa-ala leidmisega raskusi. Sellist kohta, mis sobiks kui rusikas silmaauku, me ei leidnudki,? tõdes Mikkel.

Estonia peadirektori Paul Himma sõnul ei ole Eestis ühtegi hoonet spetsiaalselt ooperi jaoks ehitatud, sest see nõuab palju raha. ?Ja kui aastate pärast ehk oleks see raha olemas, siis ei oleks enam kohti, kuhu ehitada.?

Komisjon lähtuski oma töös sellest, et kust leida sobiv ruum. ?Meid ei huvitanud, kellele maa kuulub ja mis otstarbeks see on. Ruumi on linnas vähe ja ooperiteatrile on praegu kõige viimane aeg koha broneerimiseks,? ütles ta.

Ministriga kooskõlastati eelnevalt neli varianti, millest komisjon pidi lõpliku valiku tegema. Valida oli lauluväljaku-pealse ala, Skoone bastioni, Lasnamäe paekarjääride pargiala ja Petrooleumi tänava pikenduse vahel. ?Tuli vaadata koha suurust ja sobivust ning kuidas planeeritav sobiks linnasiluetti. Uus ooperiteater vajab vähemalt neli hektarit maad,? tutvustas Mikkel komisjoni valiku põhilisi seisukohti. ?Ka maailmas on tendents, et südalinnast ei leitagi enam sobivaid alasid ja uued kultuuriasutused ehitatakse mere äärde.?

Kultuuriminister naaseb puhkuselt järgmise nädala algul ja tema peab andma kinnituse, kas koht on uuele teatrile sobilik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing