Helenius: Viisnurga mitmepealist lohet on raskem ohjata

Annika Matson 23. jaanuar 2004, 11:00

Viisnurga nõukogu liige Joakim Helenius tahab Viisnurgas keskenduda vaid mööblitootmisele, et saada juhtivaks mööblitöösturiks Balti riikides.

?Mitmepealist lohet on raskem ohjata,? põhjendas Helenius keskendumist vaid põhitegevusele. Tema sõnul on ka maailmas konglomeraatide aeg möödas. Tulevikus tahab Helenius Balti riikides teisi mööblitööstusettevõtteid üle võtma hakata.
Soome kultusdisainer Ristomatti Ratia ei ole hetkel Viisnurga arengutega kuidagi seotud, kinnitas Helenius. Ta lisas, et kohtus Ratiaga viimati kolme või nelja aasta eest.

Eilne Äripäev kirjutas, et Ratia otsib Eestist mööblitootjaid, kes hakkaksid tootma lastemööblit Briti juhtivale kaubandushiiule Marks Spencer. Täna olevat plaanis olnud kohtumine Viisnurga juhtidega.

Helenius tahab lähima kolme kuni kuue kuu jooksul maha müüa ehituskaupade ja spordikaupade divisjoni ning otsustada liimpuiduvabriku ning saeveski tuleviku.
Üksused võidakse müüa nii finants- kui ka strateegilistele investoritele. Ettevõte ei plaani restruktureerimisprotsessi käigus kaasata lisakapitali investoritelt. ?Meil oleks väga hea meel, kui üksused ostaksid mõned Eesti investorid, et nõnda arendada Eesti ettevõtlust,? märkis Helenius.

Samuti arvab Helenius, et müüdavad üksused peaksid eelseisvast omanike vahetusest tegevusala selginemise kaudu võitma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing