Tiit Arro: Minu töö sai tehtud!

Annika Matson 23. jaanuar 2004, 12:37

Aasta ja kolm kuud Viisnurga juhatuse esimees olnud Tiit Arro kommenteeris oma tagasiastumist sõnadega: ?Minu töö sai tehtud!?

Ettevõttel on erinevates arengufaasides vaja erinevaid töötajaid ja tema sõnul midagi traagilist lahti ei ole. Arro lisas, et tema lahkumise otsus sündis kuudega, aga allkirja kirjutamiseks kulus vaid sekundeid. ?Viisnurgast jäävad mulle ülimalt positiivsed mälestused,? möönis ta.

Küsimusele, mis Arrost edasi saab, vastas ta, et tal oli enne piisavalt tegemist ja tuleb ka pärast seda. ?Oli väga pingeline aasta, paljud teised tegemised on seetõttu soiku jäänud,? möönis ta. Arro on seisukohal, et inimesed peavad uskuma oma võimetesse ja mitte kinni hoidma ühest töökohast.

Arro sõnul andis ta Viisnurga mööbliärile hoo sisse ja struktureeris divisjonid selleks, et neid müüa.

Viisnurgal on Arro sõnul koostatud tootmise arendamiseks kolme aasta plaan, mis on piisavalt ambitsioonikas.

?Viisnurga tellimuste hulk on suurem, kui nad täna valmistada jõuavad,? ütles Arro. Kui varem juurutati Viisnurgas umbes 10 uut toodet aastas, siis näiteks ainuüksi möödunud aasta neljandas kvartalis juurutati tema sõnul 50 uut toodet. 'See on üsna drastiline vahe,' ütles ta.

Viisnurgal on täna tellimusi, mille vahel nad saavad valida. Uutes tellimustes on ka sees Austria jaemüügikett Lutz ja Saksa kett Porta. Arro sõnul on Viisnurga pudelikaelaks saanud tootmine ja tootearendus.

Soome tippdisaineri Ristomatti Ratia plaanide kohta märkis Arro, et neil on koostöö erinevate disaineritega ning milline neist Viisnurgale sobib, selgub töö käigus. ?Olen Ratiaga kohtunud ja täna on nad Viisnurgas,? ütles ta. Küsimusele, kas lahkumise põhjuseks võis olla ka koostöö Ratiaga, vastas Arro: ?Jumal Issand, need seosed ja asjad on rohkem ühe teise väljaande teema, mis algab K-tähega.? Arro lisas, et tõsiasi, et Ratia Viisnurgaga ka just sel nädalal ühendust võttis ja meie tootmisega tutvuma tuli, on puhas juhus. ?Pikaajalistest plaanidest ei ole veel mingit juttu,? ütles Arro.

Viisnurga nõukogu liige Joakim Helenius ütles, et Arro oli hea müügi- ja turundusspetsialist ning neid spetsiifilisi teeneid hetkel Viisnurgas enam ei vajata. Ettevõtte restruktureerimiseks on vaja tootmisspetsialisti. Uus juhatuse esimees Toivo Kuldmäe on Heleniuse sõnul olnud Viisnurga juhatuses juba ligi 8 aastat, Viisnurgas endas ligi 15 aastat. ?Toivo tunneb Viisnurka läbi ja lõhki,? ütles Helenius.

Tema sõnul on uues Viisurgas, mis keskendub vaid mööblitootmisele, vaja teadmisi firma sisemise organisatsiooni kohta, et edendada tootmist ja inimeste tööd.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing