Ühistransporti kasutavatel tallinlastel viimane aeg ID-kaarti taotleda

23. jaanuar 2004, 12:07

Rahvastikuregistris tallinlasena arvel olevad linna ühistransporti kasutavad inimestel ID-kaardi soetamiseks aega jaanuari lõpuni.

Vastasel korral jäävad nad 1. märtsist kehtima hakkavast ID-kaardil põhinevast sõidusoodustusest ilma, teatas Raepress. Kodakondsus- ja migratsiooniamet soovitab 1. märtsiks ID-kaardi kättesaamiseks taotluse esitamisega kiirustada, sest õigesti täidetud taotluse saabumisest KMA-sse kuni dokumendi kättesaamiseni kulub 30 päeva. Seega tuleb taotlus postitada või kodakondsus- ja migratsiooniametisse (KMA) toimetada hiljemalt jaanuari lõpuks.

ID-kaardi taotlusi vahendab KMA-le ka linnavalitsuse teenindusbüroo (Vabaduse väljak 7), kus on saadaval ka taotluste blanketid ning vajadusel nõustatakse.

Tallinna ühistranspordi kasutamise perioodikaardid asenduvad 1. märtsist ID kaardil põhineva virtuaalse makse- ja kontrollisüsteemiga, paberil säilivad vaid üksikpiletid ning kallimad, mittetallinlastele mõeldud sõidukaardid.
Kuni 15aastased õpilased saavad kontrolörile e-pileti olemasolu tõestada isikukoodiga varustatud õpilaspileti abil, alates 15. eluaastast on aga ID kaart kohustuslik siseriiklik isikut tõendav dokument.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing