EPL: Hispaania libaloterii püüab võidukirjadega kergeusklikke

26. jaanuar 2004, 08:05

Hispaanias tegutsevad petturid meelitavad olematu lotovõiduga, mille kättesaamiseks peab Hispaaniasse saatma 720 eurot (üle 10 000) krooni teenustasu.

Eelmise reede seisuga oli salapärase võidukirja tõlkimiseks Tartu tõlkebüroosse Atrenda pöördunud kolm inimest. Kõik kirjad olid saadetud Hispaaniast ning lubasid 1,3 miljoni euro (üle 20 miljoni krooni) suurust lotovõitu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tõlkebüroo Atrenda juhataja Herdis Kirk ütles, et juba esimene kiri tundus kahtlane, aga kui teine inimene samasuguse kirja tõlkimiseks abi palus, soovitas ta pöörduda politseisse. Kõik Atrendasse abi saama tulnud inimesed olid pensionärid, kes polnud osalenud üheski rahvusvahelises loteriis.

Raha kättesaamiseks palutakse täita kirjaga kaasas olev ankeet, kus küsitakse isikukoodi ja pangakonto numbrit. Ingliskeelses tekstis seisab, et kiri on saadetud Hispaania riiklikult loteriilt Madridis, kuid tempel ümbrikul näitab Malagat, mis asub eestlaste hulgas tuntud kuurortlinna Marbella külje all.

Kirjas väidetakse, et lotoarvuti valis kuue miljoni inimese hulgast Euroopas, Aasias, Ameerikas ja Austraalias seitseteist õnnelikku, kelle hulka ka kirja saaja on sattunud. ?Võitjail? palutakse asi kindlasti saladuses hoida ja rahasaamiseks helistada kõigepealt kirjas märgitud telefoninumbril.

Hispaania riikliku loterii, Loterias y Apuestas del Estado infotelefonil vastanud ametnik oli seesugusest petuskeemist väga hästi teadlik ja soovitas kirja kohe minema visata. Samas ei soovinud ta öelda, kui paljud inimesed on libaloterii ohvriks juba langenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing