EPL: Valitsus hakkab riskantseid äriprojekte rahastama

26. jaanuar 2004, 08:06

Valitsus tahab juba aasta teisel poolel käivitada riikliku riskikapitalifondi, mille kaudu panustada erasektori abiga vähemalt 200 miljonit krooni aastas.

Valitsuse idee on luua riskifond, kuhu suurema panuse teeks riik, kuid kus oleks kaasatud ka erasektori sh infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmade ning pankade raha. Eos erainvestorite kriitika osaliseks saanud ideed peavad valitsuskabineti istungile jõudma juba kuu aja pärast. Majandusministeeriumi eestvedamisel loodava riskikapitalifondi esialgseks mahuks planeeritakse 200 miljonit krooni aastas, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Fondi eesmärk on ettevõtlikkuse, mitte pelgalt teaduse ja tehnoloogia toetamine,? ütles valitsuse nõunik Raul Malmstein, täpsustamata millistesse firmadesse võiks riik fondi kaudu osaluse osta. Tema sõnul on turul perspektiivikate projektidega firmasid, millel on suuri probleeme omakapitali investeeringutega, samal ajal on aga laenuinstrumendid kättesaadavad.

Uus investor nimega riik ei hakka Malmsteini sõnul ettevõtteid üle võtma, nagu seda teevad LHV või Trigon, vaid otsib uusi projekte, millest riskikapitalistid ei huvitu. Fond hakkab toetama nii alustavaid kui ka toimivaid, küll aga mitte suuri ettevõtteid nagu Baltika, Kalev või Silmet. Huviorbiidis on tehnoloogiamahukad ettevõtted, lisaväärtust annaks see, kui projekti üks osanikest oleks tegutsev ettevõte. Fondi kaudu ei restruktureerita olemasolevaid ettevõtteid ega anta neile hädaabi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing