PM: Perearstid ähvardavad streigiga

26. jaanuar 2004, 08:09

Rasedate ja kuni 19aastaste vabastamine koduvisiiditasudest on ajend, mille tõttu perearstid kaaluvad võimalust korraldada oma õiguste kaitseks streik.

Valitsuses arutlusel oleva ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu kohaselt vabastatakse tulevikus koduvisiiditasust lapseootel naised alates 12. rasedusnädalast ja kuni 19aastased isikud, kirjutab Postimees.

Et enamiku perearstide koduvisiitidest moodustavadki väljakutsed laste juurde, tähendab seadusemuudatus tohtritele palju saamata jäänud tulu ning põhjendamatute väljakutsete arvu hüppelist tõusu.

«Kui eelnõu sel kujul vastu võetakse, korraldavad perearstid kindlasti oma esimese suurema protesti,» lubas Tallinna Merelahe perearstikeskuse tohter Riin Lanno. Ka Eesti Perearstide Seltsi esimees Madis Tiik kinnitas, et üldstreigi toimumine on tõenäoline.

«Kui seadusandja võtab tervishoiu finantseerimismudelist mingi summa ära, tuleks see arstile või raviasutusele kuidagi kompenseerida,» leidis Tiik. «Kui koduvisiiditasud asendataks näiteks suurema pearahaga, poleks probleeme.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing