Riskikapitali fond veel sel aastal raha jagama ei hakka

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2004, 15:46

Loodav riskikapitalifond, mis enne järgmist aastat raha ettevõtetele jagama ei asu, hakkab tõenäoliselt koostööd tegema pangandussektori ja ITL-ga.

Kindlaid kokkuleppeid koostöö tegemiseks riskikapitali fondi loomisega tegeleva Raul Malmsteini sõnul vee sündinud ei ole, kuid rohkem on räägitud koostööst pangandussektoris asuvate ettevõtetega ning Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liiduga (ITL).

Paigas pole ka kriteeriumid, mille alusel ettevõtted fondist toetust saama hakkavad. ?Üldjoontes räägime alustatavatest innovaatilistest ettevõtetest.?

Kui palju täpselt riik riskikapitalifondi raha eraldama hakkab, pole veel selge. Kindel on vaid see, et fond lükatakse käima selle aasta teisel poolel ning esimene poolaasta kulub süsteemi käima saamiseks. Malmstein ei osanud täna öelda, milliseks kujunevad fondi asutamis- ja halduskulud. ?Selge on see, et me ei loe siin 50 krooni kaupa arveid, palju pliiatseid ja valget paberit ostetakse,? kommenteeris Malmtein. Personaliotsinguid veel alustatud ei ole, tõenäoliselt hakkab kontoris tööle kümmekond inimest.

EAS-iga riskikapitalifond seotud olema ei hakka. ?Institutsionaalselt ei saa need kaks kindlasti omavahel seotud olema ning asutajaks EAS samuti ei tule,? sõnas Malmstein. ?See aga ei välista koostööd teatud projektide juures, pigem vastupidi.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing