Sakala: Kosilased piiravad Vilmat

26. jaanuar 2004, 08:50

Kuigi praegu veel konkreetseid läbirääkimisi ei peeta, võib Viljandi leivatööstus Vilma lähemal ajal omanikku vahetada, sest ostuhuvilisi leidub.

Aktsiaseltsi Vilma nõukogu esimees Arnold Kimber ütles, et pärast 14. septembri rahvahääletust, mis otsustas Eesti ühinemise Euroopa Liiduga, on ostuhuvilisi juurde tekkinud, kirjutab Sakala.

'Niisugust asja pole, mida osta ei saaks, kuid konkreetseid läbirääkimisi ei pea me praegu kellegagi,' kinnitas Kimber. 'Huvilisi on neli-viis, nii Eestist kui välismaalt.'

Kimber, kellele kuulub 51 protsenti ettevõtte aktsiatest, nentis, et surve firma ära müüa tõenäoliselt kasvab.

'Väiksematel pagaritööstustel läheb raskeks ja nad hakkavad ühinema, nagu piimatööstuseski juhtus,' nentis Kimber.

Suuraktsionäri kinnitusel ei ole Vilmal siiski majanduslikke raskusi, mis võiksid müüki kiirendada.

'Me tunneme ennast väga tugevalt ja kavatseme dividende maksta nagu igal aastal,' ütles ta. 'Auditeerimata andmetel sai Vilma eelmisel aastal 41 miljoni kroonise käibe juures kolm miljonit kasumit.'

Küsimusele, kas Vilma jääb samade omanike kätte veel kuueks kuuks, aastaks või pikemaks ajaks, vastas nõukogu esimees, et sellistes asjades ei saa kunagi kindel olla.

'Kui keegi pakub teile korteri eest kaks miljonit krooni, siis ma olen veendunud, et te müüte selle ära,' tõmbas Kimber paralleeli. 'Ei saa ju nagu pime postist kinni hoida.'

Eesti Leivaliidu tegevdirektori, aktsiaseltsi Pere Leib nõukogu esimehe Neeme Raigi andmetel siinsete leivatööstuste ostmine väliskapitali eriti ei huvita.

'Miks just Vilmat soovitakse, ei oskagi öelda. Eri aegadel on ka meile ettepanekuid tehtud, kuid Euroopaga liitumise järel pakkumiste arv küll suurenenud pole,' rääkis Raig.

Tema kinnitusel Pere Leiba Vilma kosilaste hulgas pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing