Veebruarist alustab tööd neli piirkondlikku maksukeskust

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2004, 14:16

Alates 1. veebruarist moodustatakse 16 senise kohaliku maksuameti baasil neli maksu- ja tolliameti piirkondlikku maksukeskust.

Maksukeskused hakkavad paiknema Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.

Senised kohalikud maksuametid reorganiseeritakse teenindusbüroodeks nende praegustes asukohtades, mis peavad tagama teenuse kvaliteedi säilimise ja tõusu maksumaksjaile, teatas maksu- ja tolliamet.

Maksuhalduri põhivaldkondades täidavad piirkondlikud keskused samu funktsioone, mis praegu väiksemad kohalikud asutused ? maksuseaduste täitmise kontrollimine, riigieelarve tulude laekumise tagamine riiklike maksude osas ja seadusliku majandustegevuse kaitsmine oma tööpiirkonnas. Seniste kohalike maksuametite tasemele jäävad teenindusbürood täidavad ainult teeninduse funktsiooni.

Piirkondlikud maksukeskused ja nende tööpiirkonnad on:
* Ida maksukeskus ? Ida-Viru maakond ja Lääne-Viru maakond
* Lõuna maksukeskus ? Jõgeva maakond, Põlva maakond, Tartu, maakond, Valga maakond, Viljandi maakond, ja Võru maakond
* Lääne maksukeskus ? Hiiu maakond, Järva maakond, Lääne maakond, Pärnu maakond, Rapla maakond ja Saare maakond
* Põhja maksukeskus ? Harju maakond

Põhja maksukeskus moodustatakse senise Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuameti, Tallinna Füüsiliste Isikute Maksuameti ja Harju Maksuameti baasil. Põhja maksukeskuse juriidiliseks asukohaks jääb Endla 8, Tallinn. Põhja piirkonnas teenindatakse nii juriidilisi kui füüsilisi kolmes büroos: aadressil Endla 8 asuvas teenindusbüroos, senise Tallinna Füüsiliste Isikuste Maksuameti ruumes aadressil Kotzebue 14 ja senise Harju Maksuameti ruumes aadressil Endla 15.

Lääne maksukeskus moodustatakse seniste Lääne, Pärnu, Saare, Rapla ja Järva Maksuameti baasil. Lääne maksukeskuse juriidiliseks asukohaks jääb Õhtu põik 5, Pärnu. Teenindusbürood hakkavad asuma Pärnus, Haapsalus, Kuressaares, Kärdlas, Raplas ja Paides senistes kohalike maksuametite ruumides.

Lõuna maksukeskus moodustatakse seniste Tartu, Jõgeva, Viljandi, Valga ja Kagu Maksuameti baasil. Lõuna Maksukeskuse juriidiliseks aadressiks jääb Sõpruse pst 4, Tartu. Teenindusbürood hakkavad asuma Tartus, Jõgeval, Viljandis, Valgas, Võrus ja Põlvas.

Ida maksukeskus moodustatakse seniste Ida-Viru, Lääne-Viru ja Narva Maksuameti baasil ja juriidiliseks asukohaks jääb Rahu 3, Jõhvi. Teenindusbürood hakkavad asuma Jõhvis, Rakveres ja Narvas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing