Venemaa on Valgevene gaasi abil pihtide vahele võtnud

26. jaanuar 2004, 14:43

Täna teatas Vene president Vladimir Putin, et valitsus võib anda Valgevenele laenu gaasitarnete kindlustamiseks, kirjutab BBC.

Putin andis valitsusele hommikusel istungil korralduse lahendada gaasitarnete probleem Valgevenesse selles ulatuses, et ei peaks kannatama lihttarbijad ja ettevõtted. Sealjuures ei täpsustanud ta, missugused võivad olla krediidi tingimused.

Vene riiklik gaasikontsern Gazprom lõpetas gaasi tarnimise Valgevenesse 1.jaanuarist ja väidab nüüd, et alates 16.jaanuarist on Minsk hakanud Läände suunduvatest gaasijuhtmetest gaasi varastama.

Kaks teist gaasikompaniid Itera ja Trans-Nafta teatasid möödunud nädala lõpul tarnete katkestamisest Valgevenesse, kuid laupäeval kirjutasid mõlemad kompaniid alla lepingule, mille järgi see jätkub veel 29. jaanuarini.

Täielikuks nö gaasikraanide avamiseks nõuavad Vene gaasikompaniid lepinguid, kus oleks selgelt kirjas, et Minsk maksab gaasi eest turuhindadega.

BBC arvates avaldab Venemaa Valgevenele survet, et viimane läheks järeleandmistele Gazpromile Valgevene gaasitranspordisüsteemi müümise küsimuses.

<#BBC=http://news.bbc.co.uk/hi/russian/business/newsid_3430000/3430163.stm>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing